رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان مطرح کرد؛

نیاز ۹۰ میلیارد تومانی برای اجرای طرح «هر روستا یک‌قطب» در لرستان

شناسهٔ خبر: 4197096 -
خرم‌آباد - رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از نیاز ۹۰ میلیارد تومانی برای اجرای طرح «هر روستا یک‌ قطب» در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا بازدار در جلسه بررسی و تبیین راهکارهای عملی و اجرایی قانون حمایت و ایجاد اشتغال پایدار روستائیان و عشایر در لرستان در سخنانی با تأکید بر ضرورت نگاه تولیدی به روستاها اظهار داشت: همچنین باید تسهیلات متناسب با فعالیت‌ها و ظرفیت‌ها به روستاهای لرستان پرداخت شود.

وی بابیان اینکه روستاها درواقع مناطق مغفول مانده در استان هستند گفت: اگر به این مناطق توجهی نکنیم ظرفیت‌های بسیار بزرگی را از دست می‌دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی خاص روستایی در لرستان گفت: صندوق  یا بانک ویژه توسعه روستایی باید راه‌اندازی شود.

بازدار با تأکید بر ارائه خدمات با پایین‌ترین قیمت به روستائیان گفت: لرستان تنها استانی بوده که برای هر شهرستان لزوم تعریف شش شغل اساسی در دستور کار قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که هر روستا به‌عنوان قطب یک محصول خاص معرفی شود گفت: درمجموع اعتبار موردنیاز برای اجرای این طرح ۹۰ میلیارد تومان است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 6 =