قیمت لبنیات تولیدی افزایش نداشته است

تهران- معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در خصوص گرانی برخی از لبنیات گفت: این افزایش قیمت در سطح تولید که مربوط به جهاد کشاورزی بوده، رخ نداده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی کوهستانی در خصوص ممنوعیت واردات برخی از میوه ها به کشور گفت: علت اصلی این اقدام حمایت از تولید داخلی و تثبیت اشتغالی که در این بخش وجود دارد، است، اگر فضا برای ورود هر میوه ای باز شود، به مرور زمان این میوه ها جایگزین میوه های اصیل داخلی که زیر نظر کارشناسان داخلی و به دور از هرگونه مشکل و بیماری تولید می شود، خواهد شد.

وی گفت: این امر سبب ایجاد مشکل در روند اشتغال و داخلی خواهد شد.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از آزاد بودن واردات ۴ میوه با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: موز، آناناس، نارگیل و انبه آزاد گذاشته شده است و هرکس برای واردات میوه تقاضا داشته است، ثبت سفارشده و روند خود را طی کرده است.

کوهستانی به میوه هایی که به صورت قاچاق وارد کشور می شود، اشاره کرد و گفت: عموما این میوه ها دارای آفت و بیماری است، شاید این عارضه در مدت کوتاه نشان داده نشود، اما به مرور عوارض خود را نشان می دهد و به همین دلیل از مردم تقاضا داریم، که از میوه های قاچاق خریداری نکنند.

وی ادامه داد: همه ما باید در خصوص مبارزه با قاچاق اطلاع رسانی کنیم.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در خصوص گرانی برخی از لبنیات نیز اظهار داشت: اگر افزایشی بوده است، در سطح تولید که مربوط به جهاد کشاورزی بوده، رخ نداده است، که می توانید از طریق صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه مربوطه پیگیری کنید.

کد خبر 4197249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =