توطئه و مداخلات آمریکا در اغتشاشات اخیر کشور با شکست روبرو شد

خمین- امام جمعه خمین گفت: آمریکا در مداخلات آشوبگرانه اخیر علیه ایران با شکست مواجه شد و این مداخلات، انسجام و بیداری هرچه بیشتر مردم را در پی داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه خمین اظهار کرد: آمریکا همچنین در شورای امنیت مورد بی حمایتی قرار گرفت و حماسه مردم همیشه در صحنه ایران یک بار دیگر نیز باعث شکست آمریکا شد.

وی با اشاره به بیانات رهبری گفت: ایشان خطاب به ترامپ فرمودند این دیوانه بازی ها بدون جواب نخواهد ماند و همچنین بین خواسته های مردم و آشوب گران بایستی تفکیک قایل شد و مسئولان خواسته های مردم را مد نظر داشته باشند.

امام جمعه خمین بیان کرد: انتشار خبر شورش و آشوب مردم خمین در اغتشاشات اخیر از سوی شبکه های معاند و ماهواره ای کذب محض بود.

حسینی با اشاره به سالروز تشکیل شورای انقلاب تصریح کرد: امروز نیز شورای انقلاب فرهنگی نهاد بزرگ و مسئولیت پذیری است که انتظار می رود حساسیت بیشتری نسبت به فرهنگ دینی نشان دهند.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی امروز با فرهنگ اخلاق دینی فاصله دارد و انتظار می رود این نهاد با سیاست گذاری برای نهادینه کردن فرهنگ انقلاب اسلامی تلاش کند.

خطیب نماز جمعه خمین با اشاره به نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر در رابطه با حکومت داری مصر خاطر نشان کرد: در این نامه وظایف مردم و مسئولان به درستی مشخص شده است که نیازمند تامل است.

حسینی بیان کرد: در این نامه خطاب به مالک اشتر آمده است؛ در امر حکومت داری خراج را جمع آوری با دشمنان مصر جهاد و کشور مصر را آباد کن.

وی اظهار کرد: در این نامه همچنین سفارش شده که مسئولان در صداقت و تقوا باید از مردم سبقت بگیرند، چرا که سعادت انسان در گرو عمل به احکام الهی است.

امام جمعه خمین عنوان کرد: حضرت علی( ع) در این نامه خطاب به مالک اشتر دوری از زرق و برق دنیا و شکست خواهش های نفسانی را امر کرده است.

خطیب نماز جمعه خمین همچنین به سالروز و گرامیداشت یاد شهادت فداییان اسلام، نواب صفوی برادران واحدی، ذوالقدر و طهماسبی که مجاهدانه در راه اسلام قدم گذاشتند و به شهادت رسیدند  اشاره کرد.

کد خبر 4197505

برچسب‌ها