رفت و آمد مخفیانه برخی مقامات انگلیسی/ایران زیربار تعهد جدید نرود

کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به رفت آمد مخفیانه برخی مقامات انگلیسی به کشور، گفت: دستگاه دیپلماسی در این باره پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه دی ماه نیز همانند بهمن ماه پر از حادثه شده است، اظهار کرد: حماسه نهم دی در تاریخ معاصر ایران اسلامی سرنوشت ساز است.

وی به شانزدهم دی ماه و حضور مردم همیشه در صحنه اشاره کرد و گفت: مردم ایران اسلامی در این روز با حضور در خیابان ها از رهبر و مقتدای خود دفاع و پشتیبانی کردند این حرکت بی نظیری بود که انجام شد، در این روز به تعبیر رهبری سَر استکبار به سنگ خورد.

خطیب جمعه کرج با تاکید بر اینکه ملت بیدار ایران اسلامی تا نابودی کامل استکبار به سرکردگی آمریکا از پای نخواهد نشست، گفت: ملت ایران همیشه ثابت کرده است در میدان های سخت ایستادگی می کند و به دشمنان اجازه تعرض نمی دهد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به وظایف خطیب جمعه، گفت: وظیفه او تبیین مسائل جاری، اعتقادی و اجتماعی است. آگاهی بخشی های ائمه جمعه دشمن را عصبانی می کند.

آیت لله حسینی همدانی در ادامه از مردم خواست تا مطالبی که نیاز به روشنگری و تبیین دارد را با ستاد نماز جمعه در میان بگذراند.

برخی مواقع شعار داده می شود استقلال، آزادی جمهوری ایرانی، این در حالی است که مسئولان لال هستند و واکنشی نشان نمی دهندوی در بخش دیگری با اشاره به ابعاد مختلف تهاجم فرهنگی، گفت: یکی از ابعاد تهاجم فرهنگی این است که مسائل دینی و اعتقادی را تحریف می کنند و به انحراف می کشانند که نتیجه ای جز بی اعتقادی و از بین رفتن اعتماد دینی یک نسل ندارد.

خطیب جمعه کرج در ادامه به طرح این سوال پرداخت که چرا برخی خواسته یا ناخواسته طوری حرف می زنند که نتیجه اش سست شدن اعتقادات مردم است؟ این کار یعنی بازی کردن در زمین دشمن، این خواسته دشمنان است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه رهبری فرمودند« تهاجم فرهنگی برای بی اعتقاد کردن نسل نو انجام می شود»، گفت: رهبری در پانزدهمین گردهمایی سراسری ائمه جمعه فرمودند «وقتی سخن نادرستی و یا یک مطلب غلطی درباره مسائل دین مطرح شد باید موضع هر انسان مومنی مشخص شود».

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه برخی مواقع شعار داده می شود استقلال، آزادی جمهوری ایرانی، گفت: این در حالی است که مسئولان لال هستند و واکنشی نشان نمی دهند. باید به این مسئولان گفت شما مگر مسئول جمهوری اسلامی نیستید چرا موضعی نمی گیرید. آیا این مسئله مصداق تهاجم فرهنگی نیست؟

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید خطشان را از خط دشمن جدا کنند، به سخنانی که چند روز گذشته زده شده اشاره کرد و گفت: برخی مدعی شدند نسبت به پیغمبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) می شود نقد کرد.

چرا سفر برخی مقامات انگلیسی که وضعیت معلومی دارند رسانه ای نمی شود و مخفیانه می آیند و مخفیانه می روند؟ خطیب جمعه کرج با بیان اینکه تمام مسئولان را می شود نقد کرد، گفت: این در حالی است که بالاترین شخصیت کشور که رهبری هستند خودشان فرمودند که از من هم سوال کنید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه وظیفه خطیر هر روحانی این است که با انحرافات مقابله کند، گفت: یک جریان سیاسی در زمان حیات رسول خدا برای بعد از ارتحال رسول خدا برنامه هایی داشتند یکی از وظایفشان قداست زدایی از رسول خدا بود لذا در زمان حیات از رسول خدا سوالاتی می کردند که این حرف ها از خداست یا از خود شماست این سوالات مطرح می شد تا زمان خلافت علی (ع) و رهبری وی را زیرسوال ببرند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: اگر کسی قائل به نقد رسول خدا است به عنوان اینکه شاید وی اشتباه می کرده و ممکن بوده موضعی نادرست گرفته باشد، باید بگوییم دچار انحراف است.

وی در بخش دیگری به سفر برخی مقامات انگلیسی به کشور اشاره کرد و با طرح این سوال، گفت: چرا سفر برخی مقامات انگلیسی که وضعیت معلومی دارند رسانه ای نمی شود و مخفیانه می آیند و مخفیانه می روند؟

خطیب جمعه کرج با اشاره به برگزاری کنفرانسی در تهران با موضوع «امنیت در غرب آسیا، روندها و چالش های نوظهور»، گفت: بزرگترین مشکل منطقه دخالت غربی ها است بعد کسی که اسم او هم در لیست دعوت شدگان نیست و از شخصیت های انگلیسی خبیث و پلید است در جلسه حاضر می شود سخنرانی می کند و اهانت هم می کند.

وزیر محترم خارجه باید با قدرت اعلام کند اگر تحریم ها برگردد ایران یک لحظه هم برای خروج از برجام تردید نخواهد کردنماینده ولی فقیه در استان البرز خطاب به مسئولانی که مدعی هستند به انتقاد قائل اند، گفت: از دستگاه دیپلماسی سوال می کنیم واقعا در وضعیتی که انگلیس پلید و خبیث برای کشور ما خط و نشان می کشد و شورش ها را مدیریت می کند، آمدن این شخص به کشور چه معنی دارد؟

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به شرایط حساس که مسئله برجام دوباره مطرح است، گفت: در حال حاضر مسئله ای که اهمیت دارد این است که آقایان بدانند ایران را زیر بار تعهدات جدید نبرند.

وی گفت: وزیر محترم خارجه باید با قدرت اعلام کند اگر تحریم ها برگردد ایران یک لحظه هم برای خروج از برجام تردید نخواهد کرد.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اقدامات مجدد و نقض برجام از سوی آمریکا، به طرح این سوال پرداخت که چرا اقدامات آمریکا محکوم نمی شود؟  

اگر دستگاه های امنیتی کسی را رد صلاحیت امنیتی می کنند وی نباید به کار گرفته شودنماینده ولی فقیه در بخش دیگری با اشاره به تخریب چهره ایران و نظام در فضای مجازی، گفت: در هشت هزار صفحه مجازی اعتقادات دینی و مذهبی ما تخریب می شود، متولیان امر نسبت به این مهم برنامه ای ارائه کنند.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری به مسائل استان پرداخت و گفت: به عزیزانی که مسئولیت در اختیار دارند و افرادی را عزل و نصب می کنند عرض می کنیم کاری را که قانون گفته درست انجام دهید.

وی با اشاره به اینکه خواسته رهبری طبق قانون کار کردن است، گفت: اگر دستگاه های امنیتی کسی را رد صلاحیت امنیتی می کنند وی نباید به کار گرفته شود.

خطیب جمعه کرج با تاکید دوباره که در به کارگیری افراد باید قانون مدنظر باشد، گفت: از اهل فتنه و متعرضین به بیت المال دعوت به همکاری نشود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به حرف و حدیث های شورا با شهردار، گفت: برای مردم کار کنید و دست بردارید از برخی حرف ها، مدت مسئولیت به زودی تمام می شود. دنبال مچ گیری نباشید.

کد خبر 4197529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =