دولت ۳۰هزار میلیارد تومان برای رونق تولید واقتصاد اختصاص داده است

بندرعباس - قائم مقام معاونت اقتصادی وزارت جهادکشاورزی گفت: دولت ۳۰هزار میلیارد تومان برای رونق تولیدی و اقتصادی اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از جهادکشاورزی هرمزگان، کیامرز قاسمی زانیانی با بیان اینکه پرورش ماهی و میگو که از ظرفیت های مهم اقتصادی در بخش کشاورزی استان است می تواند برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی نقش مهمی ایفاء کند گفت: هرمزگان علاوه بر نقش آفرینی در تولید  محصولات  زراعی، باغی، دام و طیور؛ ظرفیت خوبی برای  پرورش ماهی در قفس و میگو دارد.

قاسمی زانیانی در نشست ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استان افزود: رویکرد  وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد اشتغال، شناسایی ظرفیت های جدید در حوزه کشاورزی با هدف تولید بیشتر، افزایش ارزش افزود و ایجاد اشتغال پایدار است.

وی با بیان اینکه هرمزگان با همجواری کشورهای حاشیه خلیج فارس می تواند در صادرات محصولات کشاورزی نقش آفرینی کند اظهار داشت: دولت در سال ۹۶-۹۷ سه مسیر را برای ایجاد اشتغال مشخص کرده که شامل  اشتغال فراگیر، طرح رونق تولید، اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است.

قاسمی زانیانی ادامه داد: دولت در حوزه رونق تولید، اعتباری بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان و در بخش اشتغال روستائیان و عشایر اعتباری قریب به یک و نیم میلیارد دلار اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه دولت باید سالیانه بیش از ۹۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد نماید، اظهار داشت: اگر به موضوع اشتغال توجه نشود شاهد مشکلاتی در مسایل اقتصادی، اجتماعی و امنیتی خواهیم بود که در روزهای اخیر نیز در کشور شاهد موج سواری بدخواهان نظام بر مطالبات به حق مردم بودیم.

قاسمی زانیانی تاکید کرد : نظام جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) و رهنمود های مقام معظم رهبری در طی ۴۰ سال گذشته مقتدرانه در تمام عرصه های علمی، اقتصادی و اجتماعی حضور داشته و مردم  هم با بصیرت و حفظ وحدت، کار آمدی این نظام را به جهانیان ثابت کردند.

در ادامه این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان  ضمن تشریح ظرفیت های کشاورزی استان گفت: توسعه کسب و کارهای کشاورزی، ساماندهی و گسترش تشکل های کشاورزی و شناسایی و احصاء زمین های کشاورزی با هدف ایجاد اشتغال از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی است.

علی باقر زاده افزود: در بخش کشاورزی استان بیش از ۸۷ هزار و ۴۲۴ نفر بهره بردار فعالیت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان و همچنین مدیریت مصرف آب توسعه گلخانه ها، کشت محصولات اقتصادی با نیاز آبی کم، گسترش کشت گیاهان دارویی و تولید نشاء و نهال مورد نیاز کشاوزران از دیگر برنامه های سازمان جهادکشاورزی استان است.

باقر زاده افزود: وابستگی فعالیت های کشاورزی به عوامل محیطی و ریسک پذیر، جذابیت سرمایه گذاری در حوزه خدمات، وجود نظام خرده مالکی، وجود نظام اقتصادی غیر رسمی مثل قاچاق و فقدان موسسات مالی قوی برای حمایت از فعالیت های کشاورزی از مهمترین چالش های پیش روی این حوزه هستند.

لازم به ذکر است در این نشست مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی دکتر خالدی و جمعی از مسولین بانک های عامل استان حضور داشتند.

کد خبر 4198062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =