در گفت‌وگو با مهر مطرح شد؛

ماجرای طرح «پارکبان» در شهر بروجرد/ اعضای شورا: طرح باید لغو شود

شناسهٔ خبر: 4198226 -
بروجرد - عضو شورای اسلامی شهر بروجرد با انتقاد از طرح «پارکبان» در این شهر گفت: تلاش اعضای شورا برای لغو این طرح است.

فریبر محسنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با انتقاد از طرح پارکبان در شهرستان بروجرد خواستار لغو این طرح شد و از تلاش شورای اسلامی شهر بروجرد برای لغو طرح پارکبان در این شهر خبر داد.

تذکر چندباره اعضای شورا برای اصلاح روند کار طرح «پارکبان»

وی بابیان اینکه مردم به‌شدت از طرح پارکبان در بروجرد ناراضی هستند گفت: طرح پارکبان در بروجرد یک موضوع مفیدی برای شهر نبود و تبدیل به مشکل جدیدی برای مجموعه شهری شده است.

عضو شورای شهر بروجرد بابیان آنکه بارها شورای شهر برای اصلاح روند کار طرح پارکبان به پیمانکار تذکر داده بود تصریح کرد: متأسفانه تاکنون تذکرات شورا به شرکت متولی پارکبان اثر نداشته و به نظر لغو این طرح به نفع شهر خواهد بود.

طرحی که برای شهرداری فقط ضرر است

محسنی با عنوان اینکه پارکبان سود خاصی برای شهرداری بروجرد ندارد گفت: یک ساعت اضافه‌کار کارکنان شهرداری بروجرد۱۴ میلیون تومان محاسبه می‌شود درصورتی‌که پارکبان در طول یک ماه تنها ۱۰ میلیون تومان برای شهرداری بروجرد درآمد داشته که این رقم آن‌قدر ناچیز است که نه‌تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکلاتی را برای شهروندان که برای یک پارک قانونی باید پاسخ گوی افرادی باشند که مطالبه غیرقانونی دارند ایجاد کرده است.

وی بابیان اینکه: متأسفانه درگذشته شهرداری برای ماهانه ۱۰ میلیون تومان آبروی شهر را برده است گفت: این شرکت هر طور که می‌خواهد با مردم و گردشگران برخورد می‌کند و این نارضایتی مردم و گردشگران آسیب اجتماعی بزرگی است که جبران آن هزینه‌های زیادی را بر شهر تحمیل می‌کند.

عضو شورای شهر بروجرد با تأکید بااینکه در متن قرارداد پارکبان با شهرداری عنوان‌شده است که ۳۰ درصد از درآمد حاصل از پارک شهروندان به‌حساب شهرداری واریز شود عنوان کرد: این شرکت برآوردش از درآمد به نحوی است که ۳۰ درصد سهم شهرداری در یک ماه تنها ۱۰ میلیون تومان است.

طرح باید به نفع شهر تغییر کند

محسنی با غیرقانونی خواندن پارکبان در شهر ادامه داد: اگر در خیابانی مشکل ترافیکی وجود دارد یا پارکینگ ممنوع شود و یا پارکینگ ساخته شود چراکه قانون صراحتاً عنوان می‌کند درآمد پارک باید مستقیم به خزانه ریخته شود و برای ساخت پارکینگ تخصیص داده شود.

وی اظهار داشت: پارکبانان مطابق قرارداد روزانه ۸ ساعت محل‌های پارک را اجاره می‌دهند و هر جای پارک روزانه ۴ هزار تومان درآمد دارد که از این مبلغ ۱۲۰۰ تومان به‌طور متوسط سهم شهرداری از هر جای پارک در هر ۸ ساعت برآورد می‌شود.

عضو شورای شهر بروجرد ادامه داد: برآورد این شرکت نشان می‌دهد روزانه ۱۲۰ جای پارک اشغال می‌شود که تنها ۴۰ جای پارک سهم شهرداری بروجرد می‌شود که این موضوع با هیچ منطقی جور درنمی‌آید.

محسنی گفت: ما این درآمد اندکی که موجب اذیت شهروندان و خاطره بد گردشگران است را برای شهرداری بروجرد نمی‌خواهیم و تمام تلاش این است که این موضوع به نفع بروجرد تغییر کند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 0 =