طرح دینامیک ایجاد اشتغال در استان کردستان نیاز به اصلاح دارد

سنندج- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارکردستان بابیان اینکه طرح دینامیک اشتغال استان بایداصلاح شود، گفت: تمامی رسته های منتخب که مزیت اجرای آنها در استان وجود دارد دراین طرح ذکر نشده است.

به گزارش خبرنگارمهر، حسین فیروزی شامگاه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، با اشاره به اینکه مدیران بانک هاعدم راه اندازی سامانه کارا را یکی از مشکلات موجود در مسیر پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر عنوان کردند، گفت: انتظار می رود مدیران بانک های عامل پرداخت این تسهیلات منتظر راه اندازی این سامانه نباشند.

وی بیان کرد: موکول کردن فعالیت بانک ها به راه اندازی سامانه مذکور اجرای طرح اشتغال فراگیر دراستان را با وقفه مواجه خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سهم استان از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر ۶۴۲ میلیارد تومان است، عنوان کرد: می طلبد مدیران و کارشناسان بانک به بررسی طرح های معرفی شده از سوی کمیته اشتغال استانی و شهرستانی کنند تا طرح هایی که مشکل و نقص دارند در اسرع وقت به کمیته فنی ارجاع دهند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اضافه کرد: دلایل بانک پذیر نبودن طرح ها در جلسه آینده توسط مدیران بانک باید اعلام شود.

فیروزی ادامه داد: تاکنون  درخواست ها و طرح هایی به مبلغ ۶۳۹ میلیارد تومان به بانک های استان معرفی شده است و مطابق دستورالعمل باید مبالغی که بانک پذیر نبوده به ما اعلام شود.

وی اظهارداشت: تعدادی از طرح ها هم مشمول دریافت این نوع از تسهیلات به دلیل نقص در مطالعه دینامیک اشتغال استان، نمی شوند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی رسته باید به رسته های اولویت دار در مطالعه دینامیک اشتغال استان اضافه شود، اضافه کرد: مطالعه دینامیک استان ضعف دارد و همه رسته های منتخب از جمله توسعه وپرورش گیاهان دارویی که یکی از مزیت های استان است را شامل نمی شود.

فیروزی عنوان کرد: اگر مدیران بانک های عامل پرداخت تسهیلات این طرح همکاری کرده و تمامی اعتبارات را جذب کنیم ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر هم از اعتبارات کشور را در این حوزه جذب خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان میزان استقبال مردم استان از طرح اشتغال فراگیر را بیش از هزار میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: طرح هایی باید در اولویت پرداخت تسهیلات قرار گیرند که سرانه اشتغال بیشتری ایجاد می کنند و این اقدام به شرط بانک پذیر بودن طرح ها انجام شود.

فیروزی با بیان اینکه کردستان در اجرای طرح اشتغال فراگیر وضعیت مطلوبی ندارد، گفت: به غیر از یک بانک در استان تاکنون هیچ بانکی اقدام به پرداخت تسهیلات این طرح نکرده است.

وی اضافه کرد: بانک مذکور نشان داده بدون راه اندازی سامانه کارا امکان پرداخت تسهیلات بانکی طرح اشتغال فراگیر وجود دارد.

کد خبر 4198713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =