آموزش های مهارتی به دانشجویان و دانش آموختگان ارائه می شود

تبریز- تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان معقد شد و قرار است آموزش های مهارتی به دانشجویان و دانش آموختگان ارائه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز شنبه تفاهم نامه همکاری ما بین دو دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در راستای استفاده بهینه از پتانسیل های دو طرف تفاهم نامه، با حضور قالیچی؛ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، ایمان پور؛ قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، یوزباشی؛ معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، عجمی؛ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و تعدادی از رؤسای مراکز آموزشی استان در سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی منعقد شد.

افزایش مهارت آموزی دانشجویان

در حاشیه این آیین، یوزباشی؛ معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ضمن ارائه گزارشی در خصوص اهمیت و لزوم انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای آموزش های مهارتی به دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های استان انجام می گیرد.

وی در این راستا با تکیه بر تفاهم نامه منعقد شده با دانشگاه صنعتی سهند ادامه داد: با توجه به نتایج خوبی که از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه صنعتی سهند داشتیم، امیدواریم این همکاری نیز برای دانشجویان مفید باشد و بتوانیم با تعهد به آن آموزش های مهارتی در دانشگاه های استان را محقق سازیم.

معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در همین راستا ضمن اشاره به تبیین اهداف و محورهای این تفاهم نامه، آن ها را تبیین نمود.

ایجاد زیرساخت های لازم جهت عملیاتی شدن مهارت آموزی دانشجویان

عجمی؛ معاون پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز صمن اشاره به تدوین سند کارآفرین دانشگاه شهید مدنی ابراز داشت: هدف از تدوین این سند سوق دادن دانشگاه شهید مدنی به سمت دانشگاه کارآفرین می باشد

وی با اظهار بر اینکه از سال گذشته در همین راستا نسبت به ایجاد زیرساخت های لازم جهت عملیاتی شدن این موضوع اقداماتی انجام شده است، ادامه داد: برگزاری جشنواره های ایده تاب، ایده های نوآورانه، ایده های فناوری و ... در تمامی دانشکده های دانشگاه، حمایت های مالی از مراکز نوآوری و رشد دانشگاه از تمامی ایده های برتر و ایده هایی که قابلیت تجاری شدن را دارند، از جمله این اقدامات می باشد.

ایمانپور؛ معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی شهید مدنی آذربایجان نیز در ادامه  ضمن معرفی اجمالی از این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، بالغ بر شش هزار و ۵۰۰ دانشجو، ۲۶۶ هیئت علمی، ۷ دانشکده دارد و یکی از دانشگاه های مهم استان است که به تربیت دانشجو در رشته های مختلف می پردازد.

وی با بیان اینکه نقش آموزش های  مهارتی و تخصص های مورد نیاز بخش های مختلف باید در آموزش های دانشگاهی به جد دنبال شود، ادامه داد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه جامه عمل پوشاندن به این خواسته، برگزاری و اجرای دوره های آموزش های مهارتی به دانشجویان و تربیت نیروهای متخصص و مورد نیاز بازار کار است.

کد خبر 4198759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =