اسماعيل تبادار

شیراز - استاندار فارس گفت: اشتغالزایی در سایه فعال کردن توانمندی های بی شمار استان فارس محقق خواهد شد بنابراین ایجاد نظام برنامه ریزی و اقتصادی مبتنی بر این ظرفیت ها باید در استان فعال شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای برنامه ریزی استان با تاکید بر اینکه نظام برنامه ریزی برای فعال کردن و بهره گیری از  ظرفیت های استان باید وجود داشته باشد، افزود: هر موضوعی پیش از اینکه  در شورای برنامه ریزی استان مطرح شود باید توسط کارشناسان در دستگاه های اجرایی مربوطه و در سازمان مدیریت و برنامه ریزی بررسی و پس از حلاجی و مشخص شدن نقاط ضعف و قدرت آن و در نظر گرفتن همه جوانب در این شورا مطرح شود.

تبادار با بیان اینکه تکالیف و توانمندی ها , و اقدامات لازم هر یک از دستگاه ها درباره موضوعات مطرح شده در شورای برنامه ریزی باید مشخص باشد، خاطر نشان کرد: همه دستگاه ها تعداد زیادی کارشناس در اختیار دارند که باید با استفاده از این ظرفیت ها به بررسی نقاط قوت و ضعف موضوعات و مسائل مختلف بپردازند.

وی گفت: انتظار دارم گزارشات مدونی و مداومی از بهره گیری از تکالیف قانون بودجه و سایر اعتبارات ملی و استانی در شورای برنامه ریزی ارائه شود.

استاندار فارس با اشاره به ظرفیت های استان فارس در زمینه های مختلف گردشگری، صنعت، کشاورزی و... خواهان تسریع خدمات رسانی به سرمایه گذاران شد و تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی با همسویی و همراهی و همدلی بیشتر از مغفول ماندن اهداف بزرگ جلوگیری کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه گردشگری یکی از ظرفیت های بسیار مهم استان فارس است از رییس سازمان برنامه و بودجه استان خواست عملکرد کمیته های برنامه ریزی در همه شهرستان های استان در حوزه اعتبارات گردشگری بررسی و گزارش آن ارائه شود.

تبادار با بیان اینکه موضوعات و واژه های زیبایی همچون ارزش افزوده، جلوگیری از خام فروشی و بهره گیری از ظرفیت ها باید در عمل تحقق یابد، گفت: شعار دادن و حرف زدن فراهم کننده اشتغال و رونق تولید نیست بلکه باید  توجه و تلاش بیشتر  برای اجرای طرح‌هایی که منجر به اشتغال و رونق می‌شود در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی قرار بگیرد.

 استاندار فارس در پایان با تاکید بر اینکه اشتغالزایی در سایه فعال کردن توانمندی های بی شمار استان فارس محقق خواهد شد، ایجاد نظام برنامه ریزی و نظام اقتصادی مبتنی بر این ظرفیت ها را گام محوری در تحقق اشتغالزایی دانست و از مدیران دستگاه های اجرایی خواست با همسویی و همدلی بیشتر برنامه ریزی را سر منشا اقدامات خود قرار دهند.

کد خبر 4199236

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =