بشرویه در بن بست راه‌های مواصلاتی قرار گرفته است

بشرویه- نماینده مردم شهرستان‌های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات عمده شهرستان بشرویه قرار گرفتن این شهرستان در بن بست راه‌های مواصلاتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا امیرحسنخانی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در شهرستان بشرویه برگزار شد، اظهار کرد: بشرویه به عنوان یکی از ۱۰ شهر خشت و گلی کشور ست و فضای بسیار مناسبی در این زمینه دارد.

وی افزود: نکته قابل توجه بافت تاریخی این شهرستان زنده بودن حیات و زندگانی در بافت قدیمی این شهر است اما متاسفانه بشرویه در بن بست راه‌های مواصلاتی قرار گرفته به طوری که مسافران و سایر وسایل حمل و نقل از طبس تا ده محمد آمده و بعد به سمت عشق آباد می روند و به شدت تردد در جاده بشرویه کاهش یافته است.

 نماینده مردم شهرستان‌های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر بشرویه به طبس باید مجددا راه اندازی شود چرا که در غیر ای نصورت بشرویه همچنان در بن بست خواهد ماند، اظهار داشت: مسیر بشرویه به فردوس نیز تک بانده است که مشکلات حادثه ای فراوانی را دارد.

امیرحسنخانی پیگیری مسائل مربوط به حمل و نقل جاده ای بشرویه را خواستار شد و گفت: دو بانده شدن راه بشرویه نیز باید پیگیری شود که امید است این امر از سمت شهرستان بشرویه آغاز شود.

وی بیان کرد: بشرویه شهرستان شده اما متاسفانه از امکانات شهرستان شدن بهره کافی را نبرده است چرا که بسیاری از ادارات را در این شهرستان نداریم و بعضا به صورت نمایندگی و بدون پست سازمانی و عدم ردیف بودجه ای است.

 نماینده مردم شهرستان‌های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قسمت عمده از کشاورزی استان در شهرستان بشرویه است و بسیاری از کشاورزان نمونه استانی و کشوری از شهرستان بشرویه هستند و بحث گلخانه از مباحث بسیار مهم است که باید هرچه سریع‌تر در این شهرستان دنبال شود.

امیرحسنخانی گفت: در بشرویه منابع مالی بسیار است اما مدیریتی در این زمینه صورت نمی گیرد و عمدتا افراد منابع مالی خود را در بانک‌ها و موسسات نگهداری می کنند.

وی خواستار پایلوت شدن شهرستان بشرویه در سطح استان در خصوص موضوع اقتصادمقاومتی به ویژه در بخش کشاورزی شد و بیان کرد: بشرویه تولیدکننده محصول پسته در استان است و هم اکنون نیز مباحث مربوط به پرورش شتر را به صورت جدی دنبال می کنند.

 نماینده مردم شهرستان‌های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دنبال ثبت جهانی کردن بافت تاریخی شهرستان بشرویه هستیم خواستار پیگیری جدی این امر شد.

کد خبر 4199346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =