رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:

۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در قزوین کشف شد

شناسهٔ خبر: 4199371 -
قزوین- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در قزوین کشف شد.

عیسی غیاث یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین به صورت دوره ای و روزانه تمامی واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی را مورد بازررسی قرار داده و در صورت مشاهده تخلف از سوی واحد برخورد لازم صورت می گیرد.

وی افزود: در پی همین بازرسی ها مقدار ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی کشف شد که پس از بازرسی های به عمل آمده معلوم شد محموله به صورت غیرقانونی و در شرایط غیر بهداشتی تهیه و عرضه شده است.

یزدی تصریح کرد: واحد متخلف برای پیگیری قضایی به مراجع ذیصلاح معرفی شد و مرجع قضایی، واحد متخلف را به دلیل نگهداری فرآورده های خام دامی غیر مجاز به ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی و عامل متخلف را به ۶ ماه حبس محکوم کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت:  ارتقای سطح بهداشتی و امنیت غذایی مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی از تهیه تا عرضه  در تمامی مراکز از جمله رستوران ها و اغذیه فروشی ها بر عهده دامپزشکی است.

یزدی خاطر نشان کرد: بایستی تمامی فرآورده های خام دامی که توسط این مراکز عرضه می شوند، دارای مهر دامپزشکی و تاریخ تولید، انقضا و کد بهداشتی دامپزشکی بوده و از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی شده  و در یخچال و دمای مناسب نگهداری شوند.

وی افزود: کارشناسان نظارت به صورت مستمر از این مراکز بازدید می کنند و با هر گونه تخلف توسط این مراکز برخورد جدی صورت می گیرد.

یزدی گفت: شهروندان نیز باید در صورت مشاهده هر گونه تخلف در تهیه و یا عرضه فرآورده های خام دامی  در رستوران ها، آشپزخانه ها و اغذیه فروشی ها، اداره دامپزشکی شهرستان را از طریق سامانه ۱۵۱۲ برای پیگیری موضوع در جریان قرار دهند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =