مستمری مددجویان طی 3 سال گذشته یک درصد هم افزایش نیافته بود

در بخش حمایتی و بیمه ای که مشکل اقشار کم درآمد جامعه است ، از زمان دولت نهم و مجلس هفتم اقدامات موثری انجام شده به گونه ای که خدمات در بخش حمایتی بیش از 150 درصد افزایش یافته است.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت : مستمری های افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در سال 84 ، 100 درصد افزایش یافته در حالی که در 3 سال گذشته حتی یک درصد افزایش نیافته بود و در سال 85 نیز 50 درصد دیگر افزایش یافته است و این اقدام موثری در رفع مشکلات اقتصادی این قشر بوده است. 

عبدالرضا مصری تصریح کرد: پیش از این پرداختی مستمری به هر نفر تحت پوشش  8 هزار تومان بود اما در حال حاضر حداقل پراختی 25 هزار تومان و حداکثر 50 هزار تومان است و باید گفت در این راستا 400 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی گفت : دولت در سال 85 حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را به 200 هزار تومان افزایش یافت همچنین با افزایش حق عائله مندی حدود 60 هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه شد بنابراین امروز در کشور حقوق بازنشسته کشوری و لشکری کمتر از 250 هزار تومان نیست.

وزیر رفاه ، مهم ترین اقدام دولت و شاه کلید اصلی در جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم را سهام عدالت عنوان و تاکید کرد: شکاف طبقاتی با واگذاری سهام عدالت ترمیم خواهد شد و مردم از محل سرمایه گذاری هایی که انجام می دهند صاحب درآمد خواهند شد.

کد خبر 419938

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =