در پاسخ به گله‌مندی شهروندان مطرح شد؛

نوید بهبود کیفیت آب شرب اردبیل/آلودگی میکروبی نداریم

شناسهٔ خبر: 4199523 -
اردبیل – معاون بهداشتی علوم پزشکی استان اردبیل از بهبود کیفیت آب شرب مرکز این استان به واسطه طرح‌های در دست اجرا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بابک نخستین بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه بررسی نتایج میکروب سنجی آب شرب اردبیل، در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در وضعیت فعلی سد یامچی منبع اصلی تأمین آب شرب اردبیل است که با تصفیه‌خانه پیشرفته آب‌رسانی به شهر انجام می‌شود.

وی در خصوص گله‌مندی شهروندان از کیفیت آب شرب اردبیل افزود: به لحاظ میکروبی و شیمیایی آب اردبیل در سلامت کامل بوده و از نظر میزان کلر و میکروب سنجی به صورت مستمر سنجش می‌شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان تأکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد آب اردبیل به لحاظ سلامت بهداشتی از مطلوب‌ترین آب‌ها بوده و هیچ نگرانی در خصوص بهداشت و سلامت آب وجود ندارد.

نخستین یادآور شد: به غیر از سد یامچی در سال‌های اخیر چاه‌های تغذیه کننده نیز داشتیم که به دلیل میزان نیترات و فلزات سنگین بالا از چرخه خارج و غیر فعال شده است.

وی در خصوص اینکه آیا ورود فاضلاب نیر به سد یامچی مشکل بهداشتی به دنبال دارد، ادامه داد: به دلیل اینکه آب مصرفی با تجهیزات و فناوری خاصی تصفیه می‌شود، هیچ آلودگی مشاهده نمی‌شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان افزود: با توجه به اینکه آب و فاضلاب روستایی در نظر دارد به روستاهای بالا دست سد یامچی لوله‌گذاری کند و از سویی خط لوله آب از چشمه‌های اطراف نیر اجرا می‌شود پیش‌بینی شده از سال آینده با بهبود کیفیت آب مواجه خواهیم شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =