البرز باید استان استثناء در ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر باشد

کرج - استاندار البرز با توجه به شرایط ویژه استان و نرخ بالای مهاجرت پذیری و افزایش روز افزون تقاضای اشتغال، گفت: این استان باید استثناء در ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نجفی در دیدار با رئیس هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران که ظهر یکشنبه انجام شد، با اشاره به ظرفیت های بالای البرز در حوزه فناوری و صنعت افزود: صنایع کوچک در رونق اقتصادی و شناسایی پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل صنعت، برای شکوفایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان و کشور، نقش مهم، حیاتی و غیرقابل انکار دارد.

وی ادامه داد: توسعـه صنـایع کوچک در نوآوری، اشتغـال، سهم ارزش افزوده و بهره‌وری، میـزان سودآوری، رقابت پذیری و میـزان سرمایه گذاری در صنعت و اقتصاد تأثیرگذار است.

نجفی با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، سبب پویایی و فعال شدن شهرک‌ها و نواحی صنعتی شده و رغبت سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری، رونق تولید و اشتغال را به دنبال دارد، گفت: تکمیل و توسعه زیرساختها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و رفع نیاز صنعتگران و بخش خصوصی باید به جد در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به محدودیت طرح های توسعه محور در استان صنعتی مانند البرز، تصریح کرد: پیگیر رفع موانع موجود بوده و درصدد هستیم البرز نیز مثل استانهایی نظیر قم جزو استثناها باشد و از مزیت صنایع بیشتر بهره مند شود.

استاندار البرز افزود:  البته به دنبال گسترش صنایع آلاینده نیستیم، کرج  روزی از پاک ترین شهرهای کشور و مکان آرامش استان تهران و سایر شهرها بود اما امروز جزو آلوده ترین شهرها از منظر زیست محیطی است.

نجفی با بیان اینکه بخشی از آلودگی هوای استان البرز خارج از اختیار البرزنشینان و مردم کرج و شهرک های صنعتی است، گفت: البرز معروف به قطب علم و فناوری است و از مختصات شهرهای دانش بنیان نیز این مهم است که آلودگی هوای این مناطق به صفر برسد.

استاندار البرز در این رابطه بیان کرد: بحث تکمیل آزاد راه ها و کمربند شمالی و جنوبی در کنار مترو و قطار شهری به شدت در حال پیگیری است.

کد خبر 4199559

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =