بخشداران با جلب سرمایه گذاری بستر تحقق اقتصادمقاومتی را مهیا کنند

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: بخشداران بایستی با نظارت اصولی بر امور و جلب سرمایه گذاری، بستر تحقق اقتصاد مقاومتی را در مناطق تحت مدیریت خود فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی روز یکشنبه در نشست مشورتی بخشداران استان مرکزی در اراک، با اشاره به اهمیت فعالیت بخشداری ها اظهار داشت: رسالت اصلی بخشداران و یکی از اصلی ترین ارکان فعالیت آنها تحقق اقتصاد مقاومتی است که موظف هستند بستری فراهم آورند تا توسعه ممکن شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: ایجاد بستر امنیت برای جلب اعتماد سرمایه گذاران و نظارت بر دستورات ابلاغی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از دیگر ارکان مهم فعالیت بخشداران است.

حقیقی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: باتوجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی پنج آسیب اجتماعی را مهم خوانده اند، بخشداران موظفند در راستای پیشگیری از این آسیب ها نیز بکوشند چراکه مساله پیشگیری از آسیب ها همانند اقتصاد مقاومتی مهم است.

وی ادامه داد: مسائل و برنامه های اجتماعی باید همانند یک خط مستقیم، استراتژی و افق های بلندمدت باشند تا در بازه زمانی بلندمدت نمود خود را بر حیات اجتماعی و زندگی مردم نشان دهد، همچنین در راستای بازخورد مطلوب تر درخواست داریم پیشنهادات کارآمد ارائه شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: مشارکت مردمی به معنای هزینه کردن نیست، بلکه بخشداران باید از نظریات کارآمد در این زمینه بهره مند شوند، تکریم ملاقات کنندگان عمومی از دیگر ارکان مهم فعالیت بخشداران و همچنین سایر مدیران است تا ارباب رجوع به مدیران دسترسی مستقیم داشته باشد.

حقیقی بیان کرد: عملکرد ما باید به صورت شفاف به مردم ارائه داده شود زیرا امام خمینی(ره) بارها فرموده اند راجع به عملکرد خود اطلاع رسانی کنید تا دشمن خیال شیطانی به سرش نزند. پیرو این سخن گرانقدر، رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند ارائه عملکرد دستگاه ها سبب اعتماد و رضایت مردم جامعه می شود و علاوه بر آن مسیر را برای ارائه پیشنهادات و انتقادات کارآمد می گشاید.

وی ابراز داشت: رسانه ای کردن شکایات مدیران از یکدیگر در جوهره مدیریت نمی گنجد و مدیران کل موظف هستند شکایات خود را به استانداری و مدیران شهرستانی به فرمانداری ها ارجاع دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه کرد: همه ما باید از ظرفیت جوانان، بانوان و نخبگان در پیشبرد اهداف و تصمیم گیری ها بهره مند شویم و تمامی مدیران ثابت کنند در کنار یکدیگر و همصدا هستند و این همصدایی را به گوش مردم برسانند.

حقیقی افزود: انتقاد صحیح منتقدان نیز می تواند یاری رسان ما در عرصه های تصمیم گیری باشد به شرطی که این انتقاد مستند، شفاف، منصفانه و دارای راهکار باشد و مدیران باید بدانند انتقاد اعتبار است، همچنین باتوجه به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم انتظار ما بر این است که هر شهرستان به نحو احسن مراسمی به این مناسبت تدارک ببیند و در این رابطه از هفته آینده هر روز یک شهرستان را سرکشی می کنیم.

کد خبر 4199699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =