توسعه ارتباطات علمی اولویت فرهنگی ایران با آسیای مرکزی است

بابلسر - معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، توسعه ارتباطات علمی و فرهنگی ایران با کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز را اولویت فرهنگی ایران اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد هاشمی ظهر دوشنبه در همایش بین المللی گفتگوی فرهنگی ایران و آسیای مرکزی در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران اظهار کرد: امیدوارم دستاوردهای فکری این جمع فرزانه نتایج راهگشا و مطلوبی در جهت فهم مشترک از ظرفیت ها ،توانمندی ها ،چالش ها و نیز همکاری مشترک در مسیر تحکیم پیوندها و تقویت تعامل فرهنگی نخبگان و اندیشمندان ایران و کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز را فراهم آورد.

وی افزود:در ایران اراده جدی به فراهم سازی و تسهیل ارتباط علمی و فرهنگی نخبگان و اندیشمندان ایران با کشورهای آسیای مرکزی ،قفقاز و ترکیه وجود دارد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اعلام اینکه توسعه ارتباطات علمی و فرهنگی کشورهای منطقه از اولویت روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود،گفت: این نشست در پی آن است که پیوند تاریخی و فرهنگی را به فرصت برای گفتگو بین اندیشمندان و نخبگان ایران و شرق آسیا ایجاد کند.

هاشمی با بیان اینکه یکی از دیرینه ترین مناسبت فرهنگی ایرانیان با دیگر جوامع روابط فرهنگی و تجاری ایران ، آسیای مرکزی و قفقاز است، اظهار کرد: امروزه  چالش افراطی گری عمده ترین تهدید در عرصه های منطقه و بین المللی محسوب می شود و دغدغه و نگرانی های بسیاری را برای جوامع بویژه نخبگان و اندیشمندان به دنبال داشته است.

کد خبر 4200408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =