به هم ریختگی مدیریت شهری یک مشکل ساختاری است / شورای اول در شفاف سازی افراط کرد

اسماعیل دوستی عضو ارشد ائتلاف اصلاح طلبان گفت: به هم ریختگی در اوضاع شهری تقصیر قالیباف نیست، بلکه به ساختار ناصحیح مدیریتی کشور و حجم بالای مشکلات برمی گردد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل دوستی عضو ارشد ائتلاف اصلاح طلبان در مناظره با حسن بیادی عضو ارشد ائتلاف اصولگرایان که در درخبرگزاری فارس برگزار شد ، با بیان اینکه شورای شهر اول در شفاف سازی افراط کرده و شورای شهر دوم بسیار بسته و انحصاری عمل کرده است، گفت : ما از شورای شهر اول عبرت می گیریم و دست به سیاسی کاری در شورای شهر و شهرداری تهران نمی زنیم.

دوستی گفت: شورای شهر، شورای شهردار نیست بلکه شورای مردم است اما متاسفانه هم شورای شهر اول و هم شورای شهر دوم معطوف و منحصر به شهردار شدند.

وی افزود : بسیاری از پروژه های شهرداری از زمان کرباسچی شروع شده و در زمان احمدی نژاد پیگیری شده و با تلاش قالیباف تکمیل گردیده است و ما باید قدر دان خدمات همه شهرداران تهران باشیم.

اسماعیل دوستی با بیان اینکه اصلاح طلبان،با یک تیم فنی و کارآمد و یک برنامه مدون و عملی وارد عرصه انتخابات شده اند گفت: یکی از چالش های امروز شهرداری تهران فقدان برنامه بلند مدت است چرا که برنامه بلند مدت یک کلان شهر، طرح جامع تفصیلی آن است.

عضو ارشد ائتلاف اصلاح طلبان با اشاره به اینکه اصلاح طلبان برای اداره امور شهر تهران برنامه ای تحت عنوان راهبردهای کلان شهر تهران تهیه و تدوین کرده است خاطر نشان کرد: بر روی این برنامه 1000 ساعت کار کارشناسی توسط اعضای تیم به ویژه حناچی و نوذر پور که از متخصصین شهرسازی هستند صورت گرفته است.

دوستی با بیان اینکه اصلاح طلبان معتقدند که شعار مردم گرایی باید عملی شود و مردم ابزار تبلیغات کاندیداها و شورای شهر قرار نگیرند گفت: برای عملی کردن مردم گرایی باید شورای محله در سراسر تهران تشکیل شود.

وی ادامه داد: ما به دنبال ایجاد شهری مردم گرا هستیم تا قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی را به نواحی و شوراهای محله واگذار کنیم. 

دوستی با انتقاد از این سخن بیادی که شورای شهر دوم را نمونه واقعی خدمت رسانی و به پیروزی رساندن احمدی نژاد به عنوان یک شهردار در انتخابات ریاست جمهوری خواند ، گفت : انتخابات ریاست جمهوری مولفه ها و متغیرهای فراوانی دارد و این یک قاعده نیست که شهردار تهران و شورای شهر هر چه خدمات بیشتری انجام دهند مردم شهردار را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، در خصوص اینکه آیا ترکیبی بودن شورای شهر آینده، خللی در امر خدمت رسانی به مردم وارد می کند یا نه؟ گفت: در صورتیکه هدف اعضای شورای ترکیبی ، خدمت و کار باشد هیچ مشکلی پیش نمی آید.

دوستی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر، اظهار داشت: حاضر نشدن مسجد جامعی در جلسه مناظره با بذر پاش دلیل قانع کننده ای برای اثبات وجود اختلافات جدی میان حامیان دولت و اصلاح طلبان نیست ، شاید مسجد جامعی مریض بوده و یا کاری برایش پیش آمده بود .

عضو ارشد ائتلاف اصلاح طلبان اعلام کرد:  اولین کار تیم اصلاح طلبان در صورت پیروزی در انتخابات شوراها برگزاری انتخابات شورای محله با همکاری وزارت کشور برای تقویت قدرت تصمیم گیری مردم و دخالت آنان در اداره امور شهر است.

وی تاکید کرد: انرژی شهردار و معاونین او باید  برای برنامه ریزی صرف شود وشهردار نباید صرفا فردی عملیاتی باشد.

با بیان اینکه اصلاح طلبان هیچ گونه مشکل جدی با دولت احمدی نژاد ندارند گفت: در صورت راهیابی ما به شورای شهر تهران با دولت احمدی نژاد قاطعانه همکاری خواهیم کرد.

دوستی تاکید  کرد : اسماعیل دوستی در پایان در پاسخ به سئوال یک خبرنگار ژاپنی گفت : سفرهای استانی رئیس جمهور اگر در قالب برنامه 5 ساله و سند چشم انداز باشد مفید است اما اگر بر اساس احساسات صورت گیرد ضررهای زیادی را در برخواهد داشت.

کد خبر 420649

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =