بیکاری جوانان در کنار ظرفیت‌های نفت و گاز کشورمان زیبنده نیست

بوشهر - وزیر نفت با بیان اینکه در کنار اینهمه ظرفیت نفت و گاز نباید فرد بیکاری داشته باشیم گفت: باید برای اشتغال شاغلان پارس جنوبی پس از تکمیل فازها برنامه‌ریزی مناسبی انجام داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن نامدار زنگنه پیش از ظهر دوشنبه در نشست بررسی فازهای پارس جنوبی اظهار داشت: فازهای در دست تکمیل پارس جنوبی زنده هستند و تلاش برای تکمیل این فازها با جدیت ادامه دارد.

وی اضافه کرد:‌ در منطقه پارس جنوبی زنجیره تولید در نظر گرفته شده است و در کنار آن نگاه ویژه‌ای به صنایع پائین دستی داریم و واحدهای پتروشیمی نیز در این منطقه گسترش خواهد یافت.

وزیر نفت با اشاره به اینکه طی چهار سال میزان تولید گاز در پارس جنوبی ۲۷۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در صورتی که این میزان تولید گاز انجام نمی‌شد در تولید نیروگاه‌ها با چالش‌های جدی روبرو می‌شدیمم.

وی بیان کرد: تولید برق در کشور هر ساله افزایش می‌یابد و نیاز به تولید گاز بیشتر است که کارهای مهمی برای افزایش تولید گاز انجام شده است.

زنگنه با اشاره به اینکه پنج فاز پارس جنوبی در سال ۹۷ تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: فاز ۱۴ پارس جنوبی نیز سال بعد تکمیل خواهد شد.

وی افزود: ۲۰ هزار نفر در این فازها مشغول به کار هستند که پس از تکمیل و بهره‌برداری از این فازها بیکار می‌شوند و باید با برنامه‌ریزی مناسب برای این افراد اشتغال مناسب ایجاد شود.

وزیر نفت با بیان اینکه در کنار اینهمه ظرفیت نفت و گاز نباید فرد بیکاری داشته باشیم، ادامه داد: افتخار برای ما این است که بتوانیم از این منابع برای رفاه حال مردم و برای رفع مشکلات آنها استفاده کنیم.

وی گفت: باید با این همه منابع که در دریا و خشکی داریم باید پروژه تعریف کنیم که این کار سختی است و نیاز به کمک دارد و باید منابع تعریف کرد. امیدواریم برای پیمانکاران کار ایجاد شود و سازندگان مشغول به کار باشند.

زنگنه با تقدیر از همکاری مردم استان بوشهر در ایجاد و توسعه صنایع نفت و گاز، افزود: نمی‌خواهیم مشکلی برای این مردم ایجاد شود و تلاش داریم تا به رفع مشکلات آنها کمک کنیم.

کد خبر 4206846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =