نیازمند ساخت خوابگاه های جدید دانشجویی در کشور هستیم

گناباد- معاون وزیر علوم گفت: طبق برنامه پنجم توسعه، در زمینه ساخت خوابگاه های دانشجویی در کشور عقب بوده و نیازمند ساخت خوابگاه های دانشجویی جدید در کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی صدیقی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد اظهار کرد: خوشبختانه در کمیته ای توسط وزارت علوم بحث ورود دانشجویان خارج کشور و همچنین ورودی های دانشگاه را بررسی کرده ایم و امروز این میزان دانشجو در کشور از دست آورد های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: برنامه ریزی ها در حوزه دانشجویی باید براساس هرم جمعیت باشد، البته معتقد هستیم پس از یک شیب کوتاه وضعیت دانشجویان و هرم جمعیتی برخواهد گشت که باید در این خصوص برنامه ریزی شود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابراز کرد: شیب بوجود آمده در ورودی دانشگاه ها می تواند یک فرصت باشد و در این زمان ما باید به سمت کیفیت بخشی دانشگاه ها حرکت کنیم و توسعه ها باید براساس مزیت های هرمنطقه صورت گیرد.

صدیقی عنوان کرد: اگر از خروجی دانشگاه  یعنی دانشجو، مردم راضی نباشند یعنی کار ما کیفیت نداشته است و باید توجه جدی به مراکز رشد و پژوهش داشته باشیم البته از این نکته نباید غافل شد که دانشجویی در هزینه های خود دچار مشکل باشد و به روح و روان او توجه نشود نمی تواند یک محصول باکیفیت برای دانشگاه باشد.

وی گفت: براساس برنامه پنجم در ساخت خوابگاه های دانشجویی عقب هستیم و بودجه آن نیز قطع شده است و مکلف به استفاده از بخش خصوصی بودیم که خوشبختانه در برنامه ششم توسعه این محدودیت برداشته شده است.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: از محل منابع بانکی ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت خوابگاه های دانشجویی در سال ۹۷ پیش بینی شده است و برنامه ما این است که درکشور تا پایان برنامه ششم توسعه ۲۰۰ خوابگاه احداث کنیم.

کد خبر 4209410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =