دایه های مهربانتر از مادر/ قدردان پرستاران شریف هستیم

قزوین- پرستاران دایه های مهربان تر از مادر و مردانی صبور هستند که با مراقبت و درمان بیماران امید را در میان بیماران به ارمغان می آورند.

خبرگزاری مهر- گروه استانها، محمدرضا جباری: میلاد خجسته حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار نامیده شده تا الگوی صبر و بردباری و پرستاری در جامعه رواج داده شود.

روز میلاد بانوی عفت و صبوری فرصت مناسبی است تا به شغل مهم پرستاری هم نیم نگاهی بیندازیم و بدانیم انسانهای شریفی هستند که با تحمل همه ناملایمات شغلی و گاهی کم لطفی از سوی مردم و بیماران و گاهی مسئولان خود همچنان با عشق و علاقه در مداوا و درمان مردم دریغ نمی کنند.

تا زمانی که گذرمان به بیمارستان نیفتد و یک شب همراه بیماری اقامتی چند ساعته و یا چند روزه  در بیمارستان و یا مرکز درمانی نداشته باشیم با اهمیت و جایگاه پرستاری آشنا نمی شویم.

مردان و زنان ایثارگری که گاهی از مادر مهربانترند و در شرایطی که حتی همراه و یا فرزندان بیماران حاضر نمی شوند برای چند روز و چند ساعت به درمان زخم و آلام آنها مشغول شوند، پانسمانشان را تعویض و رسیدگی دارویی می کنند، این انسانهای غریبه اما اشنای واقعی حاضرند نه یک ساعت و یک روز که همیشه و برای همه بیماران اعم اززن و مرد و کودک و نوجوان در هر شغل و مسئولیتی خدمت کنند.

باور کنیم که بیماران و همراهان هم بدلیل نگرانیها و دردهایشان گاهی توقعاتی بیش از وظیفه پرستار و پزشک دارند و هراز گاهی با رفتارهای تند و خشن و عتاب آلود اندک روحیه پرستاران را بر هم می ریزند تا صبوری آنها بیشتر شود.

حقوق اندک، داشتن وطولانی ترین شیفت های کاری، اجرا نشدن قانون تعرفه، نبود کارانه مناسب، پرداخت نشدن حق واقعی اضافه کاری، بی توجهی به معیشت و رفاه پرستاران و دهها مشکل دیگر فشار کاری را برای این گروه دوچندان کرده و براستی اعصابی پولادین و صبری ایوب وار لازمه کار است تا پرستار باشید و به مردم خدمت کنید.

نمی دانم چند نفر از مردم در روز پرستار به بیمارستانها و مراکز درمانی رفتند و از این اسطوره های ایثار و خدمت تشکر کردند اما به نظر می رسد بسیار اندک بودیم و یادی نکردیم زیرا یادگرفته ایم فقط طلب کار باشیم.

فراموش نکنیم روز پرستار فرصتی است تا کمی اطلاعات خود را در مورد شغل حساس و مهم پرستاری بیشتر کنیم تا هم توقع ما به اندازه توان و مسئولیت این بزرگواران باشد و هم با همراهی در زمان حضور در بیمارستانها کمی به آنها اعتماد کرده و مطمئن باشیم هیچ پرستار منصفی در کارش کوتاهی نخواهد کرد اما باید ما هم قدرشناس باشیم و خدماتشان را از یاد نبریم.

برخی از مشاغل را با پول نمی توان محک زد، یک لبخند و دادن امید از سوی پرستار به بیماری که با نگرانی و درد ناشی از بیماری وارد مرکز درمانی می شود می تواند روحیه بیمار را تقویت می کند.

پرستاران در کنار خدمات مراقبتی و درمانی در حین و بعد از ویزیت پزشکان اولین کسانی هستند که به استقبال بیمار می روند و آخرین نفری هستند که وی را بدرقه می کنند و همین افراد اگر کمبودی هم در بیمارستانی باشد باید سنگ صبور انتقاد بیماران باشند و تحمل کنند.

دادن روحیه با محبت و مهربانی و لبخند در کنار کارهای پرستاری برای بیماران تقویت روجیه و انگیزه برای گذراندن دوران اقامت از دیگر کارهای پرستاران در بیمارستان است.

قدردان خدمات پرستاران عزیز زن و مرد در مراکز درمانی هستیم و باور داریم بدون محبت و رفتار عاطفی شما در کنار خدمات تخصصی و درمانی هیچ بیماری امید به بهبودی ندارد

روز پرستار بر تلاشگران بی ادعای این عرصه مبارک.     

کد خبر 4209467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =