سرکوب بی سابقه دانشمندان ژئوفیزیک آمریکا از سوی دولت جرج بوش / سرکوب با هدف تولید موثر علم !

دولت آمریکا با هدف کنترل شدید تحقیقاتی که ممکن است با سیاست های این کشور در تناقض باشد به سرکوب بی سابقه دانشمندان آژانس نقشه برداری ژئوفیزیکی این کشور پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس قوانین جدید دولت جوج بوش، تصویربرداری از تمامی مدارک و اسناد و کشفیات دانشمندان آژانس نقشه برداری ژئوفیزیکی آمریکا که به مطالعه موارد گوناگون از بررسی حیات وحش گوزن ها گرفته تا فرآیند گرمایش زمین، الزامی شده است.

بر اساس این قوانین جدید، این محدودیت ها شامل تمامی مقالات علمی و تحقیقاتی و سایر مدارک عمومی تحقیقاتی و حتی گزارشات کوتاه و یا صحبت های آماده انتشار نیز می شود.

مقامات عالی رتبه در این آژانس که بازوی علمی وزارت کشور آمریکا نیز محسوب می شود مدعی شدند که این قوانین جدید تنها آنچه را که دانشمندان باید انجام دهند،«استاندارد شده» کرده (!) تا از کیفیت اقدامات و برنامه های علمی شان اطمینان خاطر حاصل شود.

«بارباراوین من» مدیر ارتباطات این آژانس مدعی شد: این قوانین جدید به دنبال متوقف کردن فرآیندهای علمی و یا سیاسی کردن علم در میان دانشمندان ما نیست و در عین حال هدف اصلی از وضع چنین قوانینی هموار شدن جریان تولید علوم است (!)

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، اکنون این نگرانی جدی از سوی برخی از دانشمندان مطرح شده است که هدفمندی و موثربودن تحقیقات علمی شان با وجود چنین قوانین محدودکننده ای، با رکود همراه شود.

یکی از این دانشمندان در کالیفرنیا گفت: وضع چنین قوانینی دقیقا همچون نظارت لحظه به لحظه دانشمندان از سوی کسی است که پشت شانه هایشان ایستاده است.

کد خبر 421089

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =