خرید تضمینی ۲۵۲ تن پنبه از کشاورزان خراسان‌جنوبی

بیرجند- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: ۲۵۲ تن پنبه به صورت تضمینی از پنبه‌کاران خراسان‌جنوبی خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عصمتی‌پور صبح شنبه در نشست خبری اظهار کرد: در سال جاری ۲۵۲ تن خرید تضمینی پنبه از پنبه‌کاران خراسان‌جنوبی انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: پول ۲۳۰ تن خرید تضمینی پنبه بالغ بر ۶۹۰ میلیون تومان پرداخت شده و مابقی آن نیز  ظرف یک هفته آینده واریز می‌شود.

عصمتی‌پور با اشاره به اینکه شهرستان بشرویه بیشترین سطح زیر کشت پنبه در استان را دارد، ادامه داد: در حال حاضر دو مرکز خرید پنیه در دو شهرستان بشرویه و سرایان فعال است.

وی افزود: خرید تضمینی پنبه با هدف کنترل بازار صورت گرفته است و قیمت آن بین دو هزار و ۷۰۰ تا سه هزار و ۴۰۰ تومان است.

 خرید توافقی بیش از ۳ تن زعفران

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خرید توافقی زعفران از آبان‌ماه آغاز شده است، گفت: تا کنون سه تن و ۴٠٠کیلو زعفران به صورت توافقی خریداری شده است.

عصمتی‌پور اظهار کرد: دو تن و ۶٨٠ کیلو نیز در سامانه ثبت شده و مبلغ چهار میلیارد و ۵٠٠میلیون تومان نیز بابت خرید توافقی به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی بیان کرد:۶٠درصد باقیمانده مبلغ خرید توافقی نیز دو تا سه ماه بعد از روز خرید پرداخت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در دهه فجر امسال ٣٣واحد گلخانه در خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود که تسهیلات ٢٣واحد تکمیل شده است.

عصمتی‌پور گفت: از این ٢٣ واحد تعداد  هفت واحد با رقم یک میلیارد و ٨٠٠میلیون تومان جدید احداث شده است.

وی با بیان اینکه ١٠ واحد در شرف راه‌اندازی است؛ اظهار کرد: 16 واحد دیگر نیز با رقم دو میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان نوسازی و تجهیز شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در حال حاضر ۱۴ کلینیک گیاه پزشکی در خراسان‌جنوبی فعال است و یک کلینیک نیز در دهه فجر افتتاح می‌شود.

کد خبر 4211185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =