توضیح دانشگاه علم و صنعت درخصوص فعالیت یکی از اساتید

دانشگاه علم و صنعت درخصوص آخرین وضعیت به کارگیری یکی از اعضای هیات علمی این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علم و صنعت: «این روزها در مورد بازگشت به کار دکتر مساح مطالب متعددی به نقل از ایشان و نیز سایر افراد متاثر از این مطالب، در رسانه ها و فضای مجازی مطرح است که چرا دانشگاه به زعم ایشان به قانون عمل نمی کند.

گرچه تاکنون بارها دانشگاه در این خصوص پاسخ داده است، اما نظر به اینکه وی قبل از مراجعات فراوان خود به قسمت های دیگر برای نیل به خواسته خویش از دانشگاه در دیوان عدالت اداری شکایت کرد و بدیهی است براساس نص صریح قانون، رای دادگاه برای طرفین فصل الخطاب و لازم الاجراست، بر این اساس مجدداً لازم به توضیح است:

۱. به دنبال عدم موافقت با تمدید قرارداد استخدام پیمانی وی با دانشگاه که طی مراحل قانونی انجام شده است، نامبرده قبل از مراجعه به قسمت هایی از وزارت علوم، هیات عالی جذب و  ...، به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند و دادگاه پس از استماع صحبت های نامبرده و دانشگاه ضمن رد درخواست مشارالیه، اقدام دانشگاه را طبق قانون دانسته و به طرفین ابلاغ کرده است.

۲. پس از آن دکتر مساح نسبت به داد نامه اعتراض و مجددا خواستار رسیدگی موضوع در دادگاه تجدید نظر دیوان عدالت با تاکید بر تبدیل وضعیت پیمانی مشارالیه به رسمی آزمایشی می شوند.

۳. در این راستا دکتر مساح، همزمان مکاتبات زیادی که با بخش های مورد اشاره شده فوق داشته و نتیجه پاره ای از این مکاتبات قابل بهره برداری خاص را که صرفا اداری بوده و متاسفانه در فضا های مجازی و برخی جراید توزیع و درج شده که به اظهارات ایشان در حمایت از وی بوده است را نیز به دادگاه تجدید نظرارائه می کند، دادگاه تجدید نظر دیوان  محترم عدالت اداری نیز به شرح ذیل رای داده است:

- خواسته های وی قابل استماع نبوده است.

- بازگشت به کار وی، منوط به اینکه دانشگاه تخلف کرده باشد که وی مدرکی در این راستا ارائه نکرده است.

- تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی نیز بدلیل عدم رسیدگی اولیه در دادگاه بدوی آن را تکلیف قانونی خود ندانسته است.

به هر حال دانشگاه علم وصنعت ایران ضمن پرهیز از ورود به بحث های پراکنده رسانه ای که گاها مشحون از اظهار نظر های احساسی است، همواره تسلیم قانون است و با توجه به مراجعه وی به دادگاه دیوان عدالت اداری و ورود مستقیم آن دیوان، همانگونه که اشاره شده است هر حکمی که صادر شود، دانشگاه بلافاصله مکلف به اجرای آن است.

لذا مجددا تاکید می شود اگر وی مدعی است که حکم دادگاه متضمن بازگشت به کار وی است، ضمن استقبال، می تواند به همان دادگاه مراجعه و تقاضای اجرای حکم کند که قطعا با صدور هر حکمی، بلادرنگ دانشگاه آن را اجرا خواهد کرد.»

کد خبر 4217700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =