یک هفته با رویداد «مغزت رو بشناس»/ از مغز خود بیشتر بدانید

هفته آگاهی از مغز اسفندماه امسال با شعار «مغزت رو بشناس» با هدف آگاهی از مغز، شناخت توانمندی ها، کارکردها و بهبود عملکرد آن برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته آگاهی از مغز از سال ۱۳۹۴ با هدف آگاهی از مغز، شناخت توانمندی ها، کارکردها و بهبود عملکرد آن در سه سطح مخاطبان عام، دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می شود.

این هفته امسال نیز برای سومین سال چهارم تا یازدهم اسفندماه در سراسر ایران برپا خواهد شد. این برنامه با شعار «مغزت رو بشناس!» در سراسر کشور به صورت همزمان در بهزیستی، مهد کودک ها، مدارس، دانشگاهها، باشگاه های ورزشی، شهرداری ها و... برگزار می شود تا همه سنین (از کودکان تا کهنسالان) با مغز خود آشنا شوند و به بهداشت مغز توجه بیشتری کنند.

دکتر محمدتقی جغتایی مشاور ارشد ستاد علوم شناختی در امر آموزش و ترویج در این باره گفت: با حمایت ها و برنامه ریزی های ستاد علوم شناختی، برنامه های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از مغز با هدف حفظ و ارتقای آن و افزایش دانش در جامعه تدوین شده است.

وی افزود: هفته آگاهی از مغز امسال برای سومین بار متوالی در کشور برگزار خواهد شد تا ضمن ارایه آموزش ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری ها و اختلالات در حوزه های مغز بویژه در کودکان برای پیشگیری و درمان آن فراهم شود.

مشاور ارشد ستاد علوم شناختی گفت: استفاده از تمامی ظرفیت ها، امکانات و پتانسیل ها برای ارتقای فعالیت های مغزی و راه های گسترش دانش مغز از جمله سیاست های ستاد علوم شناختی است.

به گفته وی، از زمان آغاز به کار هفته آگاهی از مغز، تاکنون بیش از چهار هزار و صد همکار در ۹۹ کشور در این رویداد شرکت کرده اند. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۵ کشور و ۸۶۰ کمپین هفته آگاهی از مغز در نقاط مختلف جهان برگزار شد. 

جغتایی خاطر نشان کرد: مراکزی از ایران همچون دانشکده زیست دانشگاه دامغان، مرکز سلامت و روان و پیشگیری از اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مرکز علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی، برنامه تحقیقات علوم اعصاب بین‌رشته‌ای(INRP)، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در بخش کودکان نیز دانشگاه زاهدان کمپین خود را ثبت و به عنوان همکار در لیست همکاران هفته آگاهی از مغز قرار گرفتند.

کد خبر 4221950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =