تنگ‌نظری‌ها اجازه رونق سرمایه‌گذاری در زنجان را نمی‌دهد

زنجان-رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر زنجان گفت: تنگ‌نظری‌هایی که در بحث سرمایه‌گذاری وجود دارد، اجازه رونق این بخش در زنجان نمی‌دهد.

سید رحمان احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری زنجان تقریباً رو به اتمام بوده و فقط یک سری تغییرات انجام‌شده است که تا هفته آینده اعمال خواهد شد، افزود: پیشنهاد شهرداری در خصوص بودجه سال آینده، ۴۵ درصد عمرانی و ۵۵ درصد جاری است، البته به میزان ۵۰۱ میلیارد تومان پیوست سرمایه‌گذاری است که شهردار زنجان داده که این میزان را جزو بودجه محاسبه نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد: تأکید شورا بر روی کارهای عمرانی و شاخص ازجمله زینبیه غربی، محور داخل پادگان، زیرگذر و روگذر در ابتدای ورودی گل شهر، تکمیل پارک بانوان غرب، احداث پیاده راه از سبزه‌میدان تا چهارراه انقلاب است.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه اصرار و تأکید شورا در خصوص پروژه سبزه‌میدان این است که در وهله اول به سرمایه‌گذار تحویل دهیم، ادامه داد: بی‌شک، با وضعیت اقتصادی کنونی و بودجه شهرداری، طرح سبزه‌میدان اجرایی نمی‌شود، مگر اینکه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این زمینه وارد مذاکره شویم اما در هر حالت امیدواریم در سه ماهه اول سال آینده شاهد کلنگ زنی پروژه سبزه‌میدان باشیم.

احمدی در خصوص میزان تحقق بودجه شهرداری زنجان در سال جاری نیز اظهار کرد: شهرداری امیدوار بود با توجه به مطالباتی که داشت، بودجه سال جاری تا پایان امسال در حدود ۹۵ درصد محقق شود، این در حالی است که این مهم تا به امروز حدود ۶۵ درصد محقق شده است.

با درآمدهای روتین نمی‌توان شهر را اداره کرد

وی با یادآوری اینکه انتظار داشتیم شهرداری، بودجه سال آینده را بیشتر ازآنچه که امروز بیان می‌شود، اعلام می‌کرد، افزود: برخی درآمدهای شهرداری به‌صورت روتین کسب می‌شود، لذا باید کمک کنیم تا شهرداری به درآمدزایی حداکثری و پایدار برسد؛ چراکه با درآمدهای روتین نمی‌توان شهر را اداره کرد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر زنجان بابیان اینکه یکی از تأکیدات شورا در خصوص بودجه شهرداری این بود که بتوانیم بودجه شهرداری را با لحاظ کردن وضعیت اقتصادی و سایر موارد، به نرم کشوری برسانیم، اظهار کرد: طبق نرم کشوری و با توجه به جمعیت ۴۳۰ هزارنفری شهر زنجان، بودجه سال آینده شهرداری باید ۴۳۰ میلیارد تومان بود، هرچند شهردار این موضوع را در نظر دارد که اگر بودجه پیوست سرمایه‌گذاری را نیز به بودجه سال آینده اضافه کنیم، تقریباً به نرم کشوری نزدیک می‌شویم اما برای ما قابل‌قبول نیست.

در زنجان بهترین پتانسیل‌ها را برای مشارکت بخش خصوصی و ایجاد سرمایه‌گذاری داریم

احمدی  با تأکید بر اینکه متأسفانه تنگ‌نظری‌هایی در بحث سرمایه‌گذاری در زنجان وجود دارد، گفت: این تنگ‌نظری‌ها اغلب خود را این‌گونه نشان می‌دهد که فقط سود خود را در نظر می‌دانند، درحالی‌که در حوزه سرمایه‌گذاری باید با نگاه برد وارد عمل شد و بیشترین برد و سنگینی آن باید به سمت سرمایه‌گذار باشد و کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند با قصد متضرر شدن وارد این عرصه نمی‌شود و قطعاً باید سود کند.

وی ادامه داد: به اعتقاد من در زنجان بهترین پتانسیل‌ها را برای مشارکت بخش خصوصی و ایجاد سرمایه‌گذاری داریم اما متأسفانه بنا به دلایلی، از جمله برخی تنگ‌نظری‌ها، سوء مدیریت‌ها و عدم استقبال باعث افت در این زمینه شده است که امیدواریم در شورای پنجم که نگاهش برد است، این مهم عملیاتی شده و سرمایه‌گذاران جذب شوند.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر زنجان خاطرنشان کرد: حدود ۱۶ میلیارد تومان در رابطه تجهیز ناوگان آتش‌نشانی، ازجمله خرید نردبان ۵۲ متری و احداث یک واحد ایستگاه در بودجه سال آینده دیده‌شده است؛ چراکه قصد داریم آتش‌نشانی زنجان از نرم کشوری خیلی عقب نماند.

کد خبر 4222695

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha