پروژه نهالکاری در سرخه با اعتبار ۱۵۴میلیون تومان افتتاح شد

سرخه-رئیس منابع طبیعی سرخه از افتتاح پروژه نهالکاری در ۱۵۱هکتار اراضی شهرستان خبر داد و گفت: برای این طرح ۱۵۴ میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی استان سمنان، حمید رضا همتی با بیان اینکه پروژه نهالکاری در سرخه با اعتبار ۱۵۴ میلیون تومان افتتاح شد، تاکید کرد: اهداف اجرای این پروژه مقابله با فرسایش بادی، بیابانزدایی است.

وی افزود: این طرح همچنین به دنبال جلوگیری از حرکت شن های روان و کنترل ریزگردها جلوگیری از فرسایش آبی و تقویت سفره‌های آبی منطقه، حرکت ماسه‌های روان روی اراضی کشاورزی، مناطق مسکونی، خطوط ارتباطی، شبکه آبیاری و سامانه‌های آب‌رسانی از طریق افزایش تولید پوشش گیاهی است.

رئیس منابع طبیعی سرخه گفت: اجرای این طرح جلوگیری از مهاجرت روستاییان و ازدیاد بیکاری پنهان و آشکار را نیز دنبال خواهد کرد.

همتی در ادامه افزود: آثار و پیامدهای مثبت مقابله با بیابان زایی، حفاظت از تاسیسات اقتصادی و زیر بنایی، مراکز صنعتی، کشاورزی و منابع آب، ایجاد شرایط مناسب زیستی، تثبیت جوامع شهری و روستایی و ایجاد تعادل و پایداری نسبی منابع آب، خاک و پوشش گیاهی در اکوسیستم های شکننده بیابانی است.

کد خبر 4222853

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha