خدرویسی

کرمانشاه - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: برای مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ۶ هزار سهمیه مضاعف خانوار تحت پوشش در نظر گرفته شده است.

حسین خدرویسی امروز در جریان بازدید از دفتر خبرگزاری مهر کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه برای زلزله زدگان اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه از جمله اداراتی بوده است که از روز پس از زلزله تاکنون حتی یک ساعت تعطیل نبوده و به فعالیت و خدمت رسانی مشغول است.

وی افزود: اولین پرداختی ها به زلزله زدگان بود که در مجموع ۶۱ هزار نفر در مناطق زلزله زده در همان روز اول ۳ ماه حقوق دریافت کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۸۰۰ کامیون اجناس بین مددجویان مناطق زلزله زده توزیع شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: اولین ساختمان اداری هم که در مناطق زلزله زده افتتاح شد، ساختمان کمیته امداد در سرپلذهاب بوده است.

وی همچنین از بازسازی خوابگاه دانش آموزی که در جریان زلزله تخریب شده بود، خبر داد و گفت: همچنین برنامه ریزی صورت گرفته که مددجوها در مناطق زلزله زده ۳ برابر عیدی دریافت کنند.

خدرویسی با اشاره به کمک رسانی به مددجویان در حوزه تکمیل پرونده ها نیز گفت: پرونده ها توسط کمیته امداد تکمیل شده است و از طرف دیگر به بانک ها نیز برای انعقاد قرارداد کمک صورت گرفت.

وی تاکید کرد: اولین منازل تحویلی را نیز کمیته امداد تحویل مددجویان داد و علاوه بر ساخت، تجهیز واحدها نیز در دستور کار قرار گرفت.

خدرویسی همچنین از در نظر گرفتن ۶ هزار سهمیه مضاعف خانوار تحت پوشش در مناطق زلزله زده خبر داد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه در ادامه از همکاری با سپاه برای ساخت و ساز امکانات مورد نیاز مددجویان از سرویس های بهداشتی گرفته تا اسطبل دامداری و ... خبر داد و گفت: در مناطق زلزله زده ۲۶۰۰ خانه از خانه های مددجویان تخریب شده است.

وی همچنین از کسب رتبه های برتر کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه در کشور در حوزه اشتغالزایی خبر داد و گفت: در کل نیز کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه رتبه های برتر را کسب کرده است.

کد خبر 4222921

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =