اجرای طرح‌های بازسازی و نوسازی در ۴۳۰۰ هکتار از زمین‌های همدان

همدان - استاندار همدان گفت: حدود ۴ هزار و ۳۱۵ هکتار زمین در استان همدان برای اجرای طرح‌های بازسازی و نوسازی مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت پیش از ظهر پنج شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، رئیس بانک مرکزی و تعدادی از مسئولان ارشد کشوری صورت گرفت، عنوان کرد: این طرح از اقدامات شایسته دولت است که با اجرای آن هم حقوق شهروندی به خوبی رعایت می‌شود و هم نویدبخش زندگی بهتر و ایمن‌تر شهروندان خواهد بود.

محمدناصر نیکبخت بیان کرد: در استان همدان اقدامات شایسته‌ای در زمان دولت تدبیر و امید، دولت ۱۱ و ۱۲ در ارتباط با بازسازی و نوسازی برای توانمندسازی طرح‌های شهری به مردم انجام شده است.

وی ادامه داد: از سال ۸۳ تا ۹۳ تنها ۵۸ میلیارد تومان در بازسازی طرح‌های شهری هزینه شده در صورتی که در طول سالهای ۹۴ تا به امروز ۱۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ملی در ارتباط با این موضوع هزینه شده است.

استاندار همدان یادآور شد: در استان همدان با مطالعاتی که مشاور انجام شده حدود ۴ هزار و ۳۱۵ هکتار زمین برای اجرای طرح‌های بازسازی و نوسازی در ارتباط با عملیاتی که امروز اجرای آن را اعلام می شود آماده سازی شده است.

وی عنوان کرد: امروز حدود ۱۵ هزار متر مربع زمین در ۵ نقطه استان همدان آماده اجرای عملیات است و مطالعات طرح جامع شهر با رویکرد بازآفرینی انجام می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان نیز از اجرای برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد خبر داد و گفت: اجرای این برنامه ملی به دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در ۹ استان کشور از جمله همدان شروع شد.

فرهاد فرزانه با بیان اینکه اجرای برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد همزمان با سراسر کشور در همدان نیز آغاز شد، اظهار داشت: اجرای این برنامه ملی به دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در ۹ استان کشور از جمله همدان شروع شد.

وی افزود: این مراسم در جنب مسجد شالبافان با حضور اعضای ستادبازآفرینی استانی، مسئولان شهر و مردم محله برگزار شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان ادامه داد: این طرح با همکاری مشترک شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، اداره کل راه و شهرسازی سازمان بازآفرینی شهری، شهرداری ها و سازمان ملی زمین و مسکن در محدوده بازآفرینی و بافت ناکارآمد شهرها آغاز شد.

فرزانه گفت: در اجرای این طرح سرمایه گذاران بخش خصوصی برای نوسازی و بهسازی بافت ناکارآمد از تخفیفات ویژه در عوارض ساخت و ساز بهره مند خواهند شد.

وی در خصوص زمین های برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهر در استان همدان عنوان کرد: زمین های این برنامه ملی در ۵ قطعه در مساحت ۱۴ هزار و ۴۸۹ مترمربع است.

کد خبر 4223034

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha