علمای اسلام از خطر بزرگ نفاق دوری کنند

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه علمای اسلام باید از خطر بزرگ نفاق دوری کنند، گفت: در آزمون آخرالزمانی اگر از کفار و منافقین اطاعت نکنیم در بهترین وضعیت خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر پنج شنبه در دیدار با علمای اهل سنت خراسان جنوبی اظهار داشت: فرصت عمر برای این است که انسان رشد کرده، به ایمان و توحید برسد و در عالم مادی غرق نشود.

وی با بیان اینکه اظهار به ایمان و توحید چند مرتبه دارد، بیان کرد: در وهله نخست باید این مسئله با زبان و لسان اقرار شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: اقرار زبانی بسیار زیبا است اما بنای ایمان در خارج در عمل شناخته می شود چراکه عمل انسان مؤمن با غیر مؤمن فرق می کند.

عبادی با تأکید بر اینکه باید تمام اعمال انسان مؤمن منسوب به بندگی خدا باشد، عنوان داشت: انسان مؤمن در انجام هر کاری خدا را مد نظر قرار می دهد و ایمان او تنها زبانی نیست.

وی با بیان اینکه هرچند انسان موجودی خاکی بوده اما راهش تا رسیدن به کمال و خداوند باز است، عنوان داشت: البته نقش حکومت برای رشد نوع بشر انکار ناشدنی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دین خدا بشر  رها نمی شود بلکه امانتی است که به انسان امین سپرده می شود، بیان کرد: بنابراین خدا انسان های برگزیده ای را انتخاب می کند که برای تربیت، تعلیم و تزکیه انسان شایستگی دارند.

عبادی ادامه داد: اما در صحنه میدانی مشاهده می کنیم که پیامبران برای رشد و تعالی انسان ها آمدند اما بعد از آن ها حکومت اسلامی توسط کسانی ربوده شد که اعتقادی به پیغمبر و دین خدا نداشتند.

وی با بیان اینکه کسانی که اصلا به دین خدا اعتقاد ندارند در میان مسلمین نفوذ می کنند و بر آن ها مسلط می شود، عنوان داشت: یعنی دزد وارد می شود تمام کار خود را انجام می دهد و ما او را شناسایی نمی کنیم، بعد کاری می کنند که خود مسلمانان یکدیگر را نابود می کنند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: مهمترین جهاد که پیروزی حتمی را به دنبال دارد، این است که مسلمانان آگاهانه از آنچه غیر اسلامی و غیر دینی بوده، تبعیت نکنند.

عبادی با بیان اینکه مهمترین جهاد این است که از خدا و رسول اطاعات کنیم و از کافرین و ظالمین اطاعت نکنیم، افزود: اگر روزی در آزمون آخرالزمانی اطاعت از کفار و منافقین نکنیم در بهترین وضعیت خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این باره همه مسلمانان وظیفه دارند اما در وهله نخست علما باید ظلم و ستم را نفی کنند و در مورد آنچه تجاوز و تعدی به حق است روشنگری کنند و از خطر بزرگ نفاق دوری کنند.

کد خبر 4223104

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha