طرح ملی بازآفرینی شهری امید در بافت تاریخی بوشهر آغاز شد

بوشهر - استاندار بوشهر با اشاره به آغاز طرح ملی بازآفرینی شهری امید گفت: در اجرای این طرح ۴ هزار متر مربع زمین دربافت تاریخی و فرسوده بوشهر در اختیار توسعه‌گران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با ۸ استان دیگر کشور در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور عملیات ساخت ۵۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع در بافت تاریخی و فرسوده محله شنبدی بوشهر آغاز شد.

استاندار بوشهر در اجرای طرح بازآفرینی شهری امید در بوشهر  اهداف مورد نظر این طرح را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: طرح بازآفرینی شهری امید  با هدف ارائه خدمات زیربنایی روبنایی، بهبود قلمرو عمومی و ارتقا وضعیت اجتماعی فرهنگی  محلات فرسوده است.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه  طرح بازآفرینی شهری امید در محله شنبدی بوشهر اجرایی شد خاطر نشان کرد: همزمان با ۸ استان دیگر کشور در ارتباط ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور عملیات ساخت ۵۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع در بافت تاریخی و فرسوده  محله شنبدی بوشهر آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه از مجموع ۳۷ شهر استان بوشهر ۱۲ شهر دارای محلات ناکارآمد است تصریح کرد: در این محلات جمعیتی معادل ۱۸۳ هزار نفر  سکونت دارد که  ۳۰درصد از کل جمعیت شهری این محدوده‌های ناکارآمد است.

استاندار بوشهر با اشاره به ارائه  تسهیلات برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده استان بوشهر بیان کرد:  از سال ۹۴ تاکنون بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده به بانک‌های عامل استان بوشهر معرفی و جریان نوسازی و مقاوم سازی آنها در دست پیگیری است.

در این مراسم رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس دستور اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری امید در محله قدیمی بوشهر صادر و اظهار امیداری کرد این واحدها بر اساس برنامه زمان بندی ساخته و در اختیار متقاضیان به ویژه زوج‌های جوان قرار بگیرد.

کد خبر 4223110

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha