مردم پاسخ دشمنی های آمریکایی ها را ۲۲ بهمن می دهند

شهریار- امام جمعه اندیشه گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پرشورتر و گرم تر از سال های گذشته خواهد بود و مردم به صحنه خواهند آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج در خطبه های نماز جمعه امروز اندیشه با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با همافران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت بیعت نیروی هوایی ارتش در ۱۹ دی سال ۵۷ اظهار داشت:ه انقلابیون امروز ایستاده تر، بصیرتر و آگاه‌تر از انقلابیون ابتدای انقلاب هستند.

وی افزود: امسال به دلیل یاوه گویی های برخی دولتمردان آمریکا و کشورهای دیگر مردم احساس می کنند که دشمن در صدد اجرای نقشه های شوم دشمنانه خود است و به همین دلیل ۲۲ بهمن امسال از همه سال ها پرشورتر و گرم تر خواهد بود و مردم خواهند آمد.

وی گفت: انقلاب اسلامی مردمی بود و مردم معتقد به اسلام در همه مراحل صبر و شکر کردن و خون ها دادند چرا که معتقدند این انقلاب در راه خدا و راه امام حسین(ع) بود، با توجه به این که مردم باید در همه برنامه ها در اولویت باشند رهبر عزیزمان فرمودند اسم مردم مکرر آورده می شود که البته تکیه بر نام مردم و سخنان مسئولان از مردم بسیار خوب است اما باید مردم را بشناسند و بشناسیم.

امام جمعه اندیشه اظهار داشت: مردم همان کسانی هستند که هر سال حماسه ۲۲ بهمن را به وجود می آورند، مردم ما حماسه ۹ دی را آفریدند، مردم همان کسانی هستند که پس از وارد شدن اغتشاشگران در صحنه اعتراضات مردمی با وجود داشتن اعتراض هایی که داشتند خود را از صف اغتشاشگران جدا کردند.

وی گفت: هیچ نماینده مجلسی از حق و حقوق ضایع شده مردم معترض که صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند، حمایت نکرد، اما بسیاری از آن ها به دنبال همان اغتشاگرهایی که دستگیر شده و در زندان هستند، بودند، مسئولین توجه کنند که دشمنان این کشور و انقلاب را حمایت نکنند. دشمنان، اغتشاشگران و فتنه گران را حمایت نکنند.

مروج اضافه کرد: بسیاری از مسئولان طومار نوشتند که باید از زندان ها بازدید کنیم، که مردم را بی گناه دستگیر کرده اند. پس چرا حق و حقوق ۲۰ نفری که شهید شدند، را پیگیری نمی کنید، مگر این ها جزو مردم نیستند.

امام جمعه اندیشه گفت: دشمنان انقلاب از نظریه پردازان متفکرنما قلابی، روزنامه نگارها و قلم به مزدها، دلقک ها و از همه امکانات فضای مجازی استفاده می کنند تا بر مردم تاثیر بگذارند، در آن ایام هر کاری دلشان خواست کردند مقدسات ما از مقام ولایت بگیرید، تا قرآن و امام حسین(ع) ، پرچم کشورمان، مساجد و حسینیه ها و همه را زیر سوال بردند، اما مردم با حضور پر شور خود در برخی ایام الله ها با سر دادن شعارهای واحد تمام محاسبات دشمنان را بهم زدند.

وی گفت: ما اغتشاشگران را جزو مردم نمی دانیم، ما افرادی را که مساجد و حسینیه ها را آتش زدند جزو مردم نمی دانیم، ما کسانی که پرچم مقدس این نظام را که بیش از ۳۰۰ هزار شهید برایش داده‌ایم تا به اهتزاز در بیاید را آتش می زنند جزو مردم نمی دانیم، ما آن ها را اغتشاگر و منافق می دانیم.

مروج تاکید کرد: ما کسانی که می خواهند بی حیایی و بی عفتی را ترویج کنند و چهارشنبه های سفید را به راه می اندازند، جزو مردم نمی دانیم و از قوه قضاییه و مسئولین مرتبط تقاضا داریم با این اغتشاشگران با اشد مجازات برخورد کنند.

وی اظهار داشت: یکی از اصول اصلی نظام اسلامی، استقلال اقتصادی است و مسئولین بدانند استقلال اقتصادی بدون اقتصاد مقاومتی امکان پذیر نیست، مسئولین با شعار سال چه کردند، از سال ۹۲ تا به امروز رهبر انقلاب شعارهایی را که انتخاب کردند پیرامون موضوع اقتصاد بود، سال به پایان رسیده است و تا کنون چه اقدام و عملی انجام شده است.

امام جمعه اندیشه گفت: اگر شعارهای این سال ها محقق می شد دلار ۲۸۰۰ تومانی سال ۹۲ امسال ۴۸۰۰ تومان نبود، تنها ثمره برجام وارد شدن بی رویه کالاهای غربی به کشورمان بوده است، جیب سرمایه داران غربی را پر پول می کردیم اما عملا ثمره ای ندیدیم، اگر اقتصاد مقاوتی و استقلال اقتصادی داشتیم جوانان ورزشکار ما را در میادین ورزشی تحریم نمی کردیم، سرمایه گذاری و تبلیغ برندهای خارجی، تولید خودروهای بی کیفیت، افزایش واردات که استقلال اقتصادی نیست.

وی سپس با بیان این که تولید خودروهای بی کیفیت استقلال اقتصادی نیست، گفت: چند درصد آلودگی هوا به خاطر این خودروهای بی کیفیت است؟ مردم تا کی باید سوار این خودروهای بی کیفیت شوند؟ استقلال اقتصادی در تولید خودروی با کیفیت است، در طول ۸ سال تلفات جاده ای که خودشان آمارش را اعلام می کنند بیش از شهدای جنگ تحمیلی است هر سال بیش از ۲۰ هزار نفر در جاده ها کشته می شوند.

مروج گفت: مقام معظم رهبری فرمودند استقلال فرهنگی داشته باشید، آیا چهره های شهرمان فرهنگی است؟ سینماها و تئاتر ها فرهنگی است؟ استقلال فرهنگی مبارزه با بی بندوباری و بی عفتی هم می خواهد، ویترین های فروشگاه ها را نگاه کنید،  ما چند مرکز فروش لباس های ایرانی و لباس هایی که شان یک ایرانی را حفظ کند داریم، در بحث استقلال سیاسی و امنیتی به برکت خون شهدا و حضور مستمر مردم مشکلی نداریم.

وی ضمن تقدیر از مواضع قاطع رئیس جمهور در بحث موشکی افزود: موضوع دفاعی و موشکی ما قابل مذاکره نیست، رهبر انقلاب در خصوص اصل عدالت اجتماعی فرمودند اصل حرف مردم شکایت از تبعیض و فساد است. مردم از انقلاب و آرمان های انقلابشان ناراحت نیستند. آنچه مردم را می رنجاند فساد، تبعیض و ظلم است.

امام جمعه اندیشه گفت: مردم بسیاری از مشکلات را تحمل می کنند اما از فساد و تبعیض شکایت دارند و تحمل نمی کنند. مسئولین هر سه قوه باید به طور جدی با فساد مبارزه کنند.

مروج اظهار داشت: نهادهای نظارتی باید نظارتشان را بیشتر کنند و در دسترس مردم باشند، سازمان بازرسی، دادگاه کارکنان دولت یک دفتر در شهرستان شهریار ندارند و باید در اینجا شعبه داشته باشند که اگر مسئولی تخلفی کرد مردم به راحتی بتوانند مشکلاتشان را با نهادهای نظارتی در میان بگذارند.

وی اضافه کرد: از زمانی که دادسرای نظامی در شهریار افتتاح شده است، طی این چند ماه بیش از ۳۰ درصد کاهش جرم داشته ایم و این اقدامات موثر و تاثیرگذار است، دادسرای قضات را در غرب استان تهران مستقر کنند ببینیم کدام قاضی جرات انجام تخلف را دارد، مردم اعتراضاتشان در خصوص ادارات را به کجا باید ارائه دهند، مردم نمی دانند و سردرگم هستند و از نماینده مجلس خواسته ایم پیگیر شود و با مستقر شدند این نهادهای نظارتی نارضایتی های مردم کم شود.

کد خبر 4223531

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =