محمد حمیدی نژاد

بوشهر - تاکید بر لزوم نظارت بر بازار و قیمت‌ها و انتقاد از وضعیت بهداشتی و درمانی استان بوشهر از موضوعات مطرح‌شده در نماز جمعه آبدان و بردخون است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه آبدان اظهار داشت: اگر انسان آرزوهای طولانی داشته باشد، نشاط خود را از دست می دهد و دچار اضطراب می شود. آرزو داشتن مسلم است و نمی شود از ان غافل شد و باید برای آینده طرح و برنامه داشت. اما تعادل را باید رعایت کرد.

وی ادامه داد: از آرزوهای طولانی دوری کنید زیرا این آرزوها باعث می‌شود خوشحالی و نشاط از بین برود. این آرزوها باعث می شود انسان داشته های خود را کم ببیند و شکر نعمت را بجا نیاورد.

امام جمعه آبدان افزود: این انسان همیشه دنبال چیزهایی است که ندارد که این باعث می شود همیشه در غم و اضطراب بماند. این آرزوهای طولانی یکی از راه های پر خطری است که شیطان از این طریق وارد می شود تا انسان را به جهنم ببرد.

وی در خطبه های نماز جمعه این هفته آبدان بیان داشت : رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیرو هوایی ارتش جمهوری اسلامی فرمودند که انقلاب یک موجود زنده است و کسانی که خیال می کنند انقلاب یک جرقه و تمام شد از شناخت انقلاب عاجزند. 

درخت انقلاب تناور شده است

حمیدی‌نژاد تصریح کرد: این یک نکته مهم است و با توجه به تاکید امام بر انقلابی بودن، برخی می گویند انقلاب سال ۵۷ بود و تمام شد. امام فرمود انقلاب آن زمان متولد شد و امروز به ۴۰ سالگی می رسد. رشد کرده، قوام دارد و انشاالله متصل می شود به ظهور امام زمان.

وی بیان کرد: دشمنان قطعا دنبال جلوگیری از رشد انقلاب و استمرار آن هستند و تمام تلاش خود را انجام داده اند ولی موفق نشده اند و نمی شوندو درخت انقلاب تناور شده است. ثمرات بسیاری داشته است. قبل از انقلاب ایران در دنیا چیزی برای ارائه نداشت و فقط نوکری استکبار می‌کرد.

امام جمعه آبدان گفت: امروز در زمینه پزشکی در برخی موارد اولین هستیم. این قدرت است. در ساخت موشک چیزی ساخته‌اند که هیچ کشوری مانند آن ندارد. در زمینه‌های مختلف این درخت تناور شده و میوه داده است.

وی تاکید کرد: آمریکا و انگلیس و همراهان آنها یک سال برنامه‌ریزی می‌کنند که ضربه‌ای به انقلاب وارد کنند، با حضور مردم رد ۲۲ بهمن دشمن سیلی محکمی می خورند. حضور مردم باعث ثابت ماندن انقلاب می شود. اصول نظام اسلامی خیلی مهم است که تلاش کنیم محکم بماند. یکی استقلال در همه زمینه است. اصل دیگر پیشرفت در زمینه های مختلف است.

لزوم مقابله با فساد

حمیدی‌نژاد اضافه کرد: یکی دیگر از اصول مهم، عدالت اجتماعی است که بسیار مهم است و کاری که باید انجام نشده است. کم کاری و عقب ماندگی داریم. مجری عدالت اجتماعی دولت است، باید به جد دنبال باشیم و صرف نظر نخواهیم کرد.

وی افزود: مبارزه با ظلم و فساد ما را به این عدالت می رساند. خیلی سخت است و مانند اژدهای هفت سر افسانه هاست. به حدی سخت است که امام علی در مدت حکومت همین کار را انجام دادند اما این مبارزه به پایان نرسید. اگر فساد در کارگزاران باشد باید با جدیت بیشتری برخورد شود.

حمیدی نژاد تصریح کرد: تاکید رهبری مبارزه با فساد است، اما کوتاهی زیاد است. وقتی نمایندگان سوال از رییس جمهور مطرح می کنند، اما با موافقت رییس مجلس همراه نمی شود و از رییس جمهور سوال نمی شود. با سوال، رییس جمهور به خود می آید و برخی مشکلات حل می شود. امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد. مشکلات زیادی از جمله قاچاق چیان که هزاران کانتینر جنس وارد می کنند.

وی گفت: به فرموده رهبری، مسئولین باید مردم را بشناسند. مردم کسانی هستند که در ۲۲ بهمن به خیابان می آیند، با وجود مشکلات اجازه استفاده دشمن از حضور آنها در خیابان نمیدهند و فساد و تبعیض را نمی پذیرند. مردم مشکلات را تحمل می کنند اما فساد و تبعیض را نه. رهبری دستور دادند که مسئول قوه مجریه و قضاییه و مققنه توجه بیشتری کنند.

لزوم نظارت بر قیمت‌ها

امام جمعه آبدان تصریح کرد: اگر فساد و تبعیض است به دلیل کم کاری این مسئولین است. رییس قوه قضاییه چند وقت قبل گفت که تصویر قاضیان فاسد را منتشر کنند و این کار بسیار خوبی است. رییس جمهور هم باید همین کار را بکند. باید آبروی افراد فاسد را برد تا جلوی فساد گرفته شود. دزدان با آبروی زیادی داریم. چیزی که عزم راسخ مسئولین درجه یک است همین است.

وی افزود: از پیروزی انقلاب تا امروز همیشه مردم با آگاهی به دشمن تو دهنی زدند. امام فرمود با حضور مردم در ۲۲ بهمن یک روز استثنایی خواهد شد. دشمن بداند گرچه مشکلات مردم ما زیاد است اما هرگز از اصل انقلاب کوتاه نمی آیند و امام خود را تنها نخواهند گذاشت و ثابت می کنند که حفظ نظام و انقلاب برای آنها بسیار مهم است. مسئولین که کم کاری می کنند از مردم و امام زمان خجالت بکشند و مشکلات مردم را حل کنند.

حمیدی‌نژاد اظهار داشت: نظارت بر بازار نیست و قیمت‌ها افزایش زیادی داشته است. بگذارید مردم در آرامش زندگی کنند. این مردم با همین امام همه مشکلات را بر طرف خواهند کرد.

امکانات درمانی استان بوشهر مناسب نیست

حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی امام جمعه بردخون در خطبه های این هفته نماز با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: دولتمردان وظایفی نسبت به مردم دارند که اجرای عدالت در امور از مهم ترین است.

وی با انتقاد از تبعیض در اختصاص اعتبارات به کلان شهرها و مناطق محروم، افزود:در روستاها و شهرهای کوچک مشکلات بیشتری وجود دارد اما توجه خاصی نقاط محروم نمی شود.

رکنی حسینی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در جامعه از حقوق مسلم رعیت است، اضافه کرد: رابطه دولتمردان با مردم مستحکم باشد زیرا جایگاه مسئولان با تلاش و حضور مردم محقق شده است.

لزوم توجه به مراکز درمانی

امام جمعه بردخون گفت: پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر فقر و محرومیت را یدک می کشد و حتی مرکز استان از کمترین خدمات بهداشتی درمانی رنج می برد.

وی با بیان اینکه چه کسانی در حق استان ظلم کرده‌اند، ادامه داد:چرا جان مردم برای مسئولان مهم نیست زیرا برخی بیماران به دلیل کمبود امکانات جان خود را از دست داده اند آیا نمایندگان یا استاندار یا دولتمردان نسبت به مسؤلیت خود کوتاهی کرده اند.

خطیب جمعه بردخون با تأکید بر اینکه نمایندگان فکری برای مشکلات استان کنند، تصریح کرد: استان ۴ نماینده در مجلس دارد که انتظار داریم به وعده های خود عمل کنند و نسبت به رفع و انعکاس مشکلات جدیت داشته باشند و مردم نیز در انتخاب نمایندگان دقت کنند.

وی ابراز داشت: ساختمان بهداشت و درمان بردخون با کمترین زلزله با خاک یکسان می شود که امیدواریم نماینده مجلس و مسئولان به این موضوع مهم توجه کنند.

رکنی حسینی با اشاره به اینکه مسئولان استان سالی حداقل دوبار از بیمارستان بوشهر بازدید کنند و درد دل بیماران را بشنوند و برای آگاهی از خواسته های مردم در بین آنان حاضر شوند.

لزوم حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن

امام جمعه بردخون گفت: ۲۲ بهمن روزی سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که امیدواریم مردم یکپارچه و پرشور در راهپیمایی  این روز شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی راه خود را از مردم جدا کرده اند، خاطر نشان کرد: همه مردم و مسئولان در نظام اسلامی و درون یک کشتی قرار دارند که دشمنان برای رسیدن به اهداف خود می کوشد تا با شعارهای جناحی و گروهی وارد شود که با تبعیت از ولایت و رهبری مانع موفقیت آنان شویم.

امام جمعه بردخون در پایان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و خواستار حضور مردم در صحنه های دفاع از نظام اسلامی شد.

کد خبر 4223571

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =