۱۲ زیرسامانه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد راه اندازی شد

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد گفت: همزمان با دهه فجر ۱۲ زیر سامانه حوزه مدیریت و منابع دانشگاه راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، میثم میرزایی گفت: زیرسامانه های بودجه ریزی عملیاتی و بودجه بندی، مدیریت نقدینگی و حساب های بانکی، پرداخت الکترونیک، مدیریت تقسیط و پرداخت تسهیلات دانشجویی، گزارش و نظارت بر خط مالی، حقوق و دستمزد، ثبت و مدیریت احکام، فیش حقوقی آنلاین، مدیریت حضور و غیاب، ایده تا ثروت، مدیریت درخواست ها و دانشنامه الکترونیک طراحی و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه یکی از نیازهای اساسی دانشگاه آزاد اسلامی داشتن سامانه ای به منظور پیش بینی درآمدها، تواتر درآمدهای گذشته، گزارش عملیاتی از میزان مصرف، استفاده و انحراف از بودجه در سال های گذشته بود، افزود: زیرسامانه بودجه ریزی عملیاتی و بودجه بندی به همین منظور راه اندازی شد تا براساس آن برنامه ریزی دقیق و شفاف درخصوص بودجه سال آینده دانشگاه صورت گیرد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: باتوجه به اینکه دانشگاه آزاد دارای حسابهای بانکی مختلف با تراکنش بالاست، نظارت و کنترل بر آنها بسیار مشکل و پیچیده است.

میرزایی عنوان کرد: زیرسامانه مدیریت نقدینگی و حساب های بانکی این امکان را فراهم می کند تا در لحظه، اطلاعات حسابهای بانکی تمامی واحدها و مراکز زیر نظر دانشگاه قابل رویت، گزارش گیری و نظارت باشد.

وی درباره زیرسامانه پرداخت الکترونیک، گفت: از طریق این زیرسامانه همه پرداخت های دانشگاه از طریق آدرس واحدی قابل رویت است و همه دانشجویان و افرادی که به حساب دانشگاه پول وازیر می کنند، می توانند از طریق این زیرسامانه به آدرس https://payment.iau.ac.ir از پرداخت خود اطمینان حاصل کنند.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: زیرسامانه مدیریت تقسیط و پرداخت تسهیلات دانشجویی مخصوص وام ها و تسهیلاتی است که به دانشجویان براساس امتیازات، شرایط دانشجو و واحدهای دانشگاهی اختصاص می یابد.

میرزایی گفت: یکی از سیستم هایی که کاربری آسان، سریع و قابل استفاده برای مدیران دارد و آنها می توانند به صورت یکپارچه و آنلاین، اطلاعات را در یک سامانه مدیریتی گزارش گیری و مشاهده کنند، زیرسامانه گزارش و نظارت برخط مالی است.

وی خاطرنشان کرد: در زیرسامانه ثبت و مدیریت احکام، مسئولیت ها و احکام افراد قابل رویت و پیگیری است و مشکلات آنها در این زمینه به راحتی برطرف خواهد شد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص زیر سامانه ایده تا ثروت گفت: همه فعالان دانشگاهی اعم از دانشجویان، استادان، اعضای هیات علمی و کارکنان می توانند ایده های که منجر به تولید ثروت می شود را در این سامانه ثبت کنند.

میرزایی گفت: ایده ها در زیرسامانه ایده تا ثروت به نشانی https://idea.iau.ir دسته بندی، سرمایه گذاری و وارد چرخه تولید ثروت می شوند.

وی درخصوص ضرورت های زیرسامانه مدیریت درخواست ها گفت: بسیاری از فرآیندها همانند صدور ریز نمرات، مکاتبات به نظام وظیفه و سایر ارگانها، صدور دانشنامه در واحدهای دانشگاهی نیاز به حلقه ارتباط با سازمان مرکزی دانشگاه دارند.

میرزایی افزود: همه دانشجویان، کارمندان و اعضای هیأت علمی می توانند درخواست خود را در این زیرسامانه به آدرس https://srm.iau.ir ثبت کنند و درخواست خود را به صورت الکترونیکی پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه امکان اعتبارسنجی مدارک به صورت آنلاین در زیرسامانه برخط دانشنامه الکترونیک وجود دارد، اظهار داشت: این زیرسامانه به منظور جلوگیری از هرگونه جعل و سو استفاده از مدارک دانش آموختگان این دانشگاه راه اندازی شده است.

کد خبر 4223911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =