۲۲ بهمن ۹۶ تماشایی شد/طنین فریاد «جانم فدای رهبر» در استان تهران

تهران- مردم شهرستان های استان تهران با حضور پرشور خود، ۲۲ بهمن ۹۶ را برای همیشه در تاریخ ماندگار کردند و با سر دادن فریاد «جانم فدای رهبر» اوج بصیرت و ولایتمداری خود را به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- وحید محمدی یکتا: مردم مومن و متعهد شهرستان های استان تهران، هم زمان با سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بار دیگر حماسه آفریدند و با حضور پرشور و باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه اوج عشق، ارادت و دل دادگی خود را به آرمان های خمینی کبیر(ره) نشان دادند و با مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

مرد و زن، پیر و جوان، کارمند و کارگر، محصل و معلم و همه اقشار مردم ورامین در روز ۲۲ بهمن به خیابان ها آمدند، تا با مشت های گره کرده، فریاد الله اکبر سر داده و نسبت به استکبار جهانی و ایادی آن در منطقه ابراز انزجار کنند.

برپایی نمایشگاه های متعدد فرهنگی و نقاشی کودک در مسیر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در ورامین در نوع خود جالب توجه بود و ورامینی ها از مسجد صاحب الزمان(عج)  به سوی میدان امام خمینی(ره) حرکت کرده و با طی کردن خیابان شهدا و عبور از مسیر طولانی به کارخانه قند رسیدند، تا بار دیگر نشان دهند، برای دفاع از انقلاب اسلامی همواره در صحنه حاضر هستند.

حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، قرار است، تا لحظاتی دیگر در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن ورامین به سخنرانی بپردازد.

رییس کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: طبق برآورد ما حدود ۵۵ هزار نفر از مردم ورامین در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور داشتند.

فتح الله فرجی افزود: نمایندگان حدود ۳۰ رسانه مکتوب، خبرگزاری، پایگاه اطلاع رسانی و رسانه ملی نیز برای پوشش راهپیمایی پرشور ۲۲ بهمن ورامین حاضر بودند.

حضور مردم پاسخی دندان شکن به دشمنان بود

فیروزکوه نیز امروز مملو از صحنه های عشق و ارادت به انقلاب اسلامی بود، مردم مومن فیروزکوه همچون برهه های حساس گذشته بار دیگر به صحنه آمدند و حماسه ای جاوید خلق کردند.

حضور نوجوانان و جوانان فیروزکوهی در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن  بسیار پررنگ تر از سال های گذشته بود و این موضوع نشان دهنده رویش های انقلاب اسلامی در آستانه ۴۰ سالگی بود.

مردم فیروزکوه علی رغم دمای یک درجه سانتی گراد و سرمای هوا، از ساعات اولیه صبح شنبه و همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، خود را مهیای حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن کرده بودند و مسیر میدان سپاه به سمت میدان معلم و سپس امام زاده اسماعیل(ع) را طی کردند.

امام جمعه فیروزکوه در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دشمن طی روزهای اخیر تلاش فراوانی کرد، تا وانمود کند، مردم نسبت به انقلاب اسلامی دلسرد شده اند.

حجت الاسلام سید مهدی امیری ادامه داد: اما مردم فیروزکوه با حضور باشکوه خود پاسخ محکمی به دشمنان انقلاب اسلامی دادند.

ملت ایران هرگز دست از ارزش ها و آرمان های نظام اسلامی نخواهد کشید

در شهرستان اسلامشهر، مردم مومن و انقلابی این شهرستان از ۲ مسیر در راهپیمایی شرکت کرده و اوج بصیرت و ولایتمداری خود را به نمایش گذاشتند.

یک مسیر اصلی راهپیمایی در شهرستان اسلامشهر از یابان احمدیه ، علی ابن ابیطالب (ع) ، امام حسن مجتبی (ع) ، امام محمد باقر (ع) ، امام رضا (ع)، امام موسی کاظم (ع) ، شهرک انبیاء ، آیت ا... طالقانی ، شهید صیاد شیرازی ، بلوار باغ فیض ، شهرک مصطفی خمینی ، خیابان امام سجاد (ع) ، راهپیمایان خیابان آیت الله کاشانی، ۲۰ متری امام خمینی (ره) و شهرک الله اکبر و خیابان شهید رحمانی و شهید مدنی بود و مسیر دیگر این راهپیمایی از شهرک های سعیدیه، محمدیه، مهدیه جنوبی، ضیاء آباد، سالور، باغ نرده ( ایرانشهر ) و شهرک لاله است که راهپیمایان خیابان شهید مطهری و شهرک رضوی بود، که در نهایت راهپیمایان در مصلی نماز جمعه اسلامشهر به یکدیگر ملحق شدند.

محمد ایروانی یکی از جوانان حاضر در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اسلامشهر در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: راهپیمایی امروز پیام خاصی برای همه مردم جهان داشت و آن پیام این بود، که ملت ایران هرگز دست از ارزش ها و آرمان های نظام اسلامی نخواهد کشید.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر و تلاش دشمن برای فاصله انداختن بین مردم و نظام اسلامی، تاکید کرد: راهپیمایی امروز در تاریخ ماندگار شد و به خوبی نشان داد، که توطئه افکنی های دشمنان به نتیجه دلخواه خود نرسیده است.

راه نورانی انقلاب ادامه خواهد یافت

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شهرقدس نیز از میدان قدس آغاز شد و سپس در امتداد میدان آزادی ادامه یافت و در نهایت به میدان مصلی و مصلی قدس ختم شد و مردم مومن و انقلابی شهرقدس در این مسیر با سر دادن شعارهای «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» و «جانم فدای رهبر» با آرمان های بلند امام و رهبری تجدید میثاق کردند.

نماینده مردم شهرستان های ملارد، شهریار و قدس که قرار است، تا لحظاتی دیگر در جمع راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن سخنرانی کند، در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی امروز، تمام معادلات دشمنان را به هم ریخت و به جهانیان ثابت کرد، مردم ایران اسلامی همیشه در صحنه حضور داشته و هیچگاه دست از ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی نخواهند کشید.

محمد محمودی شاه نشین ادامه داد: مردم با حضور باشکوه خود در راهپیمایی بار دیگر با مقام معظم رهبری تجدید میثاق و بر ادامه راه نورانی انقلاب اسلامی تاکید کردند.

در شهریار نیز مردم مومن و انقلابی این شهرستان از خیابان انقلاب، میدان امام(ره) ،خیابان ولیعصر(عج)، خیابان طالقانی راهپیمایی کرده و سپس در مصلی شهریار گرد هم آمدند و حجت الاسلم گواهی، رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور تا لحظاتی دیگر در جمع این راهپیمایان سخنرانی خواهد کرد.

کودکان و نوجوانان شهریاری با حضور باشکوه خود در مراسم راهپیمایی امسال نشان دادند، که عشق و دلدادگی به انقلاب اسلامی، سن و سال نمی شناسد.

جمعی از کودکان شهریار با به دست گرفتن پارچه نوشته هایی اعلام کردند که تا جان در بدن دارند، از این انقلاب و آرمان های بلند آن دست بر نخواهند داشت.

ملت نشان دادند سر سازش با دشمنان ندارند

در ملارد نیز مردم، از مسجد جامع، به سوی بلوار رسول اکرم(ص) و سپس به سمت بلوار الغدیر راهپیمایی کردند و با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» نشان دادند، استکبارستیزی هرگز از ادبیات نظام اسلامی حذف نخواهد شد.

برپایی غرفه سلامت در مسیر راهپیمایی ملارد بسیار جالب توجه بود و علاقمندان بسیاری در این غرفه حضور پیدا کردند.

برگزاری مسابقه نقاشی و مسابقه عکاسی در طول مسیر راهپیمایی ملارد سبب ایجاد شور و نشاط مضاعف بین راهپیمایان شد.

احمد علوی که در این راهپیمایی حضور داشت، به خبرنگار مهر گفت: ملت ایران با راهپیمایی امروز نشان دادند که پیرو ولایت هستند و سر سازش با هیچ دشمنی را ندارند.

وی اظهار داشت: شکوه این راهپیمایی بیش از هرچیز، نشان داد، که مردم دل در گرو انقلاب اسلامی و ارزش های ناب آن دارند.

مردم بهارستان نیز از فلکه دوم تا سر گلستان و سپس مصلی این شهرستان راهپیمایی کردند، تا عزت و اقتدار بالایی نظام اسلامی را به رخ جهانیان بکشانند و این انقلاب شکوهمند را به عنوان الگویی در سایر کشورها مطرح کنند.

برپایی نمایشگاه مردمی دلنوشته های انقلاب اسلامی در بهارستان، فرصت مناسبی برای مکتوب کردن دلنوشته های راهپیمایان فراهم کرده بود، که این امر مورد استقبال جوانان و نوجوانان حاضر در راهپیمایی نیز قرار گرفت.

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تأثیر شگرف در کشور و منطقه خواهد داشت

مومنان و انقلابیون لواسان نیز از میدان «گلندوئک» تا سر لواسان راهپیمایی کردند.

یکی از راهپیمایان حاضر در این راهپیمایی در گفتگو با خبرنگار مهر معتقد بود، حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تأثیر شگرفی را در کشور و منطقه خواهد داشت.

وی گفت: این حضور پرشور پایه های نظام اسلامی را مستحکم تر از گذشته خواهد کرد.

برخی از کسبه و فعالان اقتصادی لواسان نیز فرصت راهپیمایی ۲۲ بهمن را مغتنم شمرده و پوسترهای تبلیغاتی کسب و کار خود را در میان مردم توزیع کردند.

برگزاری راهپیمایی پرشور در ۴۰ نقطه استان تهران

در دماوند نیز مردم مومن و انقلابی این شهر سرد استان تهران از میدان امام خمینی(ره) به سمت مصلی را در حالی راهپیمایی کردند، که فریاد «پیرو خط رهبریم» را سر داده و همانند سال های گذشته با ابتکارات و اقدامات خود رنگ و بوی مردمی تری به راهپیمایی جشن پیروزی انقلاب اسلامی دادند.

در شهرری راهپیمایی از کانون سمیه به سمت میدان اصلی شهرری انجام شد و قرار است، حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر، نمایندهٔ مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت و  سرپرست حجاج ایرانی در جمع راه پیمایان سخنرانی کند.

مردم مومن و انقلابی در قرچک راهپیمایی از میدان کلانتری به سمت مصلی، در رباط کریم از میدان آزادگان تا میدان معلم، در پردیس از میدان عدالت تا میدان امام(ره) و در پاکدشت از میدان شعبه تا معلم راهپیمایی کردند، تا نشان دهند، پیرو ولایت و رهبری هستند و اجازه موفقیت به دشمن در عرصه های مختلف را نمی دهند.

در این شهرستان ها برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار شد، که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

همچنین در آبسرد، احمد آباد، اندیشه، باقر شهر، باغستان، پرند، جواد آباد، چهار دانگه، حسن آباد، خاور شهر، خیرآباد، رودهن، صباشهر، صفادشت، قیام دشت، قلعه نو، کن، نسیم شهر، نصیر شهر، واوان، وحیدیه، رودبار قصران، فشم و شریف آباد نیز راهپیمایی های باشکوهی در گرامیداشت جشن پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

کد خبر 4224694

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =