شکوه اتحاد و همدلی در پایتخت وحدت ایران اسلامی

زاهدان - همزمان و هم نوا با سراسر کشور راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: صبح امروز مردم استان سیستان و بلوچستان همگام با مردم بصیر دیگر نقاط کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند اما راهپیمایی ۲۲ بهمن در سیستان و بلوچستان حال و هوایی دیگر دارد، زیرا اینجا علاوه بر عطر انقلاب عطر وحدت و برادری به مشام می رسد.

مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی نزدیک به ۴۰ سال است که گام به گام هم و دوشادوش یکدیگر برای تعالی این نظام و انقلاب تلاش کرده اند و امسال نیز یکپارچه تر و متحدتر از همیشه با فریاد های «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «ما ملتی بصیریم سازش نمی‌پذیریم» باردیگر خشم و انزجار خود را نسبت به مستکبرین عالم و در صدر آن‌ها آمریکای جهان خوار نشان دادند.

راهپیمائی روز ۲۲ بهمن در استان سیستان و بلوچستان امسال از همیشه با شکوه تر برگزار شد، همه آمده بودند پیر و جوان، کوچک و بزرگ و شیعه وسنی و همه مثل همیشه حضور داشتند، البته این دسته بندی ها امروز دیگر معنایی نداشت زیرا زمانی که صحبت از حمایت از نظام اسلامی است دیگر دسته بندی به نام شیعه وسنی و یا چپ و راست وجود ندارد و همه برادرانه در کنار هم حضور دارند.

امروز در تمامی نقاط پهناور استان سیستان و بلوچستان صحنه هایی به یادماندنی ثبت شد، در شهر زاهدان، «پایتخت وحدت ایران اسلامی» اقشار مختلف مردم در کنار هم شعارهای «الله اکبر» و «مرگ بر آمریکا» را تکرار کردند، همه آمده بودند تا بگویند «ما همه سرباز توییم خامنه‌ای، گوش به فرمان توییم خامنه‌ای» زیرا زمانی که پای اسلام در میان است همه این مردم در کنار هم حضور دارند.

امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیش از ۷۰ نقطه شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد و بازهم همانطور که همه انتظار آن را داشتند مردم در دست هم و با وحدت و اتحاد یک صدا فریاد آزادی و آزادی خواهی سردادند و به جهانیان نشان دادند که تهدید و تحریم راه مقابله با این نظام نیست.

امروز دیگر رنگ و نژاد قوم و مذهب و حزب و جناح معنایی نداشت همه حضور داشتند اما مثل همیشه حضور جوانان پررنگ تر بودامروز دیگر رنگ و نژاد قوم و مذهب و حزب و جناح معنایی نداشت همه حضور داشتند اما مثل همیشه حضور جوانان پررنگ تر از همیشه بود.

احسان ریگی، جوان زاهدانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت : ما امروز آمده ایم تا به همه ثابت کنیم که ما خودمان برای خودمات تصمیم می گیریم و دوره زورگویی و آقایی آمریکا بر دنیا تمام شده است.

وی افزود: قطعا امروز دیگر رئیس جمهور آمریکا نمی تواند در آن طرف دنیا بنشیند و برای ما تصمیم بگیرد و ما امروز به همه نشان می دهیم که با ملت ایران نمی توان با زبان تهدید و زور صحبت کرد.

کمی آن طرف تر جوانی دیگر با لباس محلی بلوچی دیده می شود که با پوستر «مطیع امر رهبریم» در حال شعار دادن است و وقتی از او نظرش را راجع به این شعار می پرسیم می گوید، من سرباز کوچک رهبری هستم و اگر ایشان دستور بدهند حتی جان خود را فدا می کنم.

این جوان که خود را علی شکر زهی معرفی می کند، در گفتو گو با خبرنگار مهر، افزود: اطاعت از امر رهبری شیعه و سنی ندارد زیرا ایشان رهبر همه مردم ایران است و اطاعت از ایشان امری واجب است.

از نکات جالب دیگر راهپیمایی امسال حضور پررنگ سران طوایف است. بعضی از طوایف بزرگ استان سیستان و بلوچستان با بنرهایی که اسم طایفه آن ها بر روی آن ثبت شده است به صورت گروهی و دسته جمعی در راهپیمایی شرکت کردند.

نکته جالب توجه دیگر حضور دوشادوش علمای تشیع و تسنن در کنار هم است، خلاصه اینکه همه آمده بودند تا به جهان نشان دهند که به هیچ عنوان اجازه دست درازی بیگانگان به این آب و خاک را نمی دهند و همه آمده بودند تا نشان بدهند که همواره حامی این نظام ورهبری آن هستند.

دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی برهیچ کسی پوشیده نیست

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفت وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این حضور گسترده مردم به معنای عهد و پیمان بستن با آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

آیت الله عباسعلی سلیمانی با اشاره به اینکه این حضور باشکوه نشان دهنده عشق و ارادت مردم ایران به نظام اسلامی است، افزود: امروز که نزدیک به ۴ دهه از عمر بابرکت نظام اسلامی می گذرد دیگر دستاوردهای ارزشمند این انقلاب برهیچ کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: تردیدی نیست که دشمنان این آب و خاک با توجه به شرایط فعلی جهان کارشکنی های فراوانی بر علیه جمهوری اسلامی ایران به راه بیندازند اما قطعا زمانی که این اتحاد و انسجام را ببینند همه نقشهد های آنها خنثی می شود.

امام جمعه زاهدان بااشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی در کشور خاطرنشان کرد: مردم بصیر ایران اسلامی نشان داده اند که در طول تاریخ انقلاب همواره پای ارزش های نظام ایستادگی کرده اند البته این به معنی این نیست که مسئولان کوتاهی کنند.

وی تصریح کرد: از همین رو دولت مردان و مسئولان نیز باید به آرمان ها نظام اسلامی عمل کنند و همه تلاش خود را بر رفع مشکلات مردم به کار ببندند.

وی گفت: البته بخشی از مشکلات مربوط به تحریم های دشمنان است اما قطعا باتوجه به توان داخلی و اقتصاد مقاومتی باید به معیشت و اوضاع اقتصادی مردم توجه بیشتری شود چرا که مردم برای نظام اسلامی سنگ تمام گذاشته اند و دولتمردان باید قدر این مردم را بدانند.

پس از انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی در نقاط محروم کشور انجام شد

مولوی عبد الصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت شهرستان ایرانشهر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک ایم پیروز انقلاب اظهار داشت: مسلمانان باید در سایه وحدت و برادری در مقابل دشمن اتحاد و همبستگی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی در نقاط محروم کشور انجام شد ه است، افزود: حضور همه جانبه مردم در راهپیمائی ۲۲ بهمن به همه نشان داد که مردم مسلمان ایران در سایه وحدت و همدلی همواره در مقابل دشمنان ایستادگی می کنند.

همچنین امام جمعه اهل سنت شهر «زرآباد» واقع در جنوبی ترین نقطه استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی(ره) و وحدت همه مردم شریف ایران اسلامی به پیروزی رسید.

مولوی عبدالملک مهروزهی با اشاره به لزوم وحدت و همدلی در بین مسلمانان افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای ستم دیدگان جهان امید و برای ستمکاران ترس و وحشت به همراه داشت.

وی با اشاره به حضور حماسی ملت ایران در همه صحنه ها خاطرنشان کرد: در ۲۲ بهمن۹۶  ملت سرافراز ایران بار دیگر وفاداری خود را به نظام جمهوری اسلامی به جهانیان نشان دادند و این همراهی و همگامی مردم و پایبندی آن ها به نظام مقدس جمهوری اسلامی به راستی که ستودنی است.

تهدید و تحریم راه مقابله با این مردم و نظام نیست

مولوی عبدالرحیم ریگیان، امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه نیز در گفتگو با خبرنگارمهر، اظهار داشت: مردم ایران اسلامی با حضور خود در همه صحنه ها همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده اند.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در راهیپمایی ۲۲ بهمن یک تکلیف شرعی و ملی است، افزود: اهل سنت ایران اسلامی و خصوصا استان سیستان و بلوچستان همواره در همه صحنه ها حضوری چشمگیر داشته اند و به همه ثابت کرده اند که وحدت و برادری در ایران اسلامی بی نظیر است.

وی ادامه داد: ملت بزرگ ایران باردیگر با حضور پرشور خود در راهپیمائی ۲۲ بهمن به دشمنان نشان دادند که تهدید و تحریم راه مقابله با این مردم و نظام نیست.

مولوی عبدالرحیم ریگیان ادامه داد: مردم مرزدار شهرستان میرجاوه نیز امروز همراه با تمام ملت ایران همچون سال های گذشته با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بار دیگر با آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

در مجموع آن چیزی که واضح است این است که حضور پرشور جوانان، نوجوانان، بانوان، دانشجویان، فرهنگیان، کارمندان، کارگران و همچنین سایر اقشار مردم اعم از شیعه و سنی نشان دهنده گستردگی دستاوردهای انقلاب و تعمیق آن در میان نسل های مختلف است.

کد خبر 4224957

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =