راهپیمایی ۲۲ بهمن ارومیه رنگ حماسه گرفت/حضور وحدت آفرین همه ادیان

ارومیه- جشن 22 بهمن ماه امسال با مشارکت پرشور و آگاهانه پیروان ادیان، اقلیت های دینی و آحاد مختلف در ارومیه همراه بود مشارکتی که این بار نیز رنگ حماسه از جنس حضور به خود گرفت.

خبرگزاری مهر- گروه استانها: سکینه اسمی- از اولین دقایق آغازین راهپیمایی امروز مردم ارومیه از تمام اقشار و اقلیت های دینی و مذهبی با در دست داشتن پرچم، پلاکارد و دست نوشته های حاوی نفرت و انزجار از استکبار جهانی در راس آن آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب به میدان آمدند، مردم آمده اند تا بار دیگر با آرمانهای والای انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا تجدید بیعت کنند.

مردم انقلابی و مومن ارومیه زن و مرد، پیر و جوان همه و همه با رنگ اتحاد و همبستگی ملی با حضور باشکوه خود در مسیرهای مشخص شده راهپیمایی امسال حاضر شده اند تا با خلق حماسه‌ای ماندگار، در ۲۲ بهمن استمرار حرکت مردمی انقلاب را بار دیگر ثابت و دشمنان و بدخواهان ملت را از هر گونه طمع ورزی مایوس کنند.

اقلیت‌های دینی آذربایجان غربی اعم ارمنی، آشوری، یهودی، زرتشت، مسیحی در کنار همشهریان شیعه و سنی همگام با آحاد ملت ایران آماده اند تا به جهانیان بگویند که در بالندگی چهارمین دهه انقلاب اسلامی همچنان تا آخرین قطره خون خود پیرو ولایت فقیه بوده و از ارزشهای اسلامی و آرمانهای والای انقلاب دست برنخواهند داشت.

آری امروز اقلیت‌های مذهبی ارومیه و استان در کنار همه مردم آمده بودند تا سالروز دهه فجر را که تکرار خاطره همه موج‌ها و حرکت‌ها و فریادهاست به دنیا نشان دهند. درنگاه های مردم ارومیه اعم از زن و مرد، کوچک و بزرگ که از ساعات اولیه صبح در میدان ولایت فقیه جمع و آماده آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن بودند همبستگی و وحدت مردمی در راستای اعتلای نظام اسلامی و خواری و زبونی دشمنان و سردمداران کفر جهانی موج می‌زد.

به گزارش خبرنگاران مهر مسیر تجمع مردم در میدان ولایت فقیه به سوی میدان ایالت به حدی از حضور گسترده مردم مملو است که حرکت راهپیمایان به کندی در حال حرکت است، نکته قابل توجه اینکه وجود سرمای هوا مانع حضور مادران با کودکان و نوزادان، زنان و مردان پیر نشده بود و حتی تعدادی از همشهریانی معلول و جانباز که با ویلچر سعی کرده‌اند از غافله عقب نمانند.

حمل پرچم ایران نماد اقتدار و ایستادگی یک ملت

بر اساس این گزارش محل تجمع میدان ولایت فقیه به سمت میدان ایالت(انقلاب) هم اکنون شاهد خیل عظیمی از مردمی است که آمده‌اند بار دیگر مشت محکمی بر یاوه گویی های استکبار جهانی بزنند.

مردم ارومیه به همراه اقلیت‌های مذهبی به شکل واحد و همدل با سردادن شعارهای "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل" و شعارهای ترکی " آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی"، " آذربایجان جانباز خامنه‌ای دن آیریلماز"، راهپیمایی را در مسیر خیابان امام ادامه می‌دهند.

شهرهای مهاباد، سردشت، ماکو، میاندوآب، خوی، پلدشت، شوط، قره ضیاءالدین، سلماس، چایپاره، بوکان، شاهین دژ، تکاب، پیرانشهر و اشنویه فارغ از مذهب و اقلیت‌های دینی با خلق حماسه دیگری در راهپیمایی ۲۲ بهمن افتخاری دیگری در تاریخ زرین انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی ثبت کردند.

میدان ایالت(انقلاب) ارومیه شاهد تجمع گسترده مردم است و گروه سرود ۱۳۵۷ نفری از دانش آموزان با رنگ پرچم ایران اسلامی نیز به اجرای سرودهای انقلابی می‌پردازند، در دست داشتن پرچم‌های ایران اسلامی در دست راهپیمایان و گلباران مردم با استفاده از بالگرد بر شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در ارومیه افزوده است.

انقلاب اسلامی محصول جانفشانی تمام اقوام و ادیان است

باران یوسفی یکی از شهروندان اهل تسنن ارومیه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصول جانفشانی همه اقوام و ادیان است گفت: در این راهپیمایی برای اثابت و نشان دادن چهره پوشالی استکبار جهانی است و برای تجدید میثاق با حضرت امام خمینی (ره) رهبر معظم انقلاب و آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی در این راهپیمایی حضور یافته‌ام.

وی در حالی که پلاکاردی حاوی رهبرم از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن در دست دارد افزود: امروز حضور پرشور مردم در  راهپیمایی ۲۲ بهمن با وجود سرمای هوا نشان داد این ملت هر جا که لازم باشد ذره‌ای از اعتقاد، باور خود عقب ننشته و گوش به فرمان مقام معظم رهبری آماده جانفشانی در پای آرمانهای والای اسلام و انقلاب هستند.

سراغ یکی دیگر از شهروندان ارومیه می رویم علیزاده که به همراه کودک خردسالش در این راهپیمایی شرکت کرده است به خبرنگار مهر گفت: امروز همپای همه شهروندان و مردم کشورم در این راهپیمایی شرکت کرده ام تا به جهانیان و به خصوص به استکبار جهانی بگویم که بیهوده تلاش می‌کنند مردم را از این نعمت بزرگ دور کنند، زیرا ملت ایران با دستاوردها انقلاب که تجدید حیات دوباره اسلام است زندگی کرده و به آن افتخار می‌کنند.

وی دلیل حضور فرزندش در این راهپیمایی را انتقال آرمانها و ارزشهای والای انقلاب اسلامی به نسل آینده دانست و ادامه داد: تمام مردم ایران مدیون رشادت و دلیمردی ها شهدای انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم و حضور فرزندانمان در این راهپیمایی یادآور پایبندی به این فداکاری و جانفشانی هاست.

چشم که در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در ارومیه می چرخانم با موجی از عشق و همراهی مردمی مواجه می شوم که موجی از شادی و غرور را دلم گرمی می بخشد در لابلای مردم سراغ یکی از دختران جوانی می روم که به همراه دوستانش در این مراسم شرکت کرده است از او در خصوص هدف از حضورش می پرسم علوی در این خصوص افزود: امروز ما نیزهمگام با جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب با شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن سیو نهمین بهار فجر انقلاب، همانندهمان جوانان نسل اول انقلاب و جوانانی که در دوران دفاع مقدس خون پاکشان را نثار این انقلاب نو پا کردند از اصول و ارزش‌های انقلاب دفاع خواهیم کرد.

۲۲ بهمن و انقلاب متعلق به تمام ادیان است

کشیش کلیسای شرق آشور که در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال در ارومیه حضور دارد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی و ۲۲ بهمن روزی است که به پشتوانه مردمی و تمامی اقوام ایرانی به ثمر رسیده است افزود: انقلاب اسلامی در حالی وارد دهه چهارم می شود که در موقعیت حساسی در دنیا روبه رو هستیم.

داریاوش عزیزیان با اشاره به اینکه آذربایجان غربی رنگین کمان ادیان و اقوام ایرانی است سالهاست اقلیت‌های مذهبی در کنار سایر اقوام ایرانی به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می‌کنند ادامه داد: امروز مردم آمده اند تا یکصدا به دنیا فریاد بزنند که متحد و یکرنگ پای انقلاب اسلامی و کشورشان ایستاده اند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه نیز در خیل راهپیمایان حضور دارد در خصوص هدف حضورش در راهپیمایی به خبرنگار مهر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری مرجع عالم تشیع حضرت امام خمینی (ره) از معجزات والطاف الهی بود که نصیب مستضعفین عالم بویژه مردم رشید ایران شد و حضور در جشن ۲۲ بهمن شکرگذاری در این خصوص است.

حجت الاسلام احمد علیپور با بیان اینکه این انقلاب تمام استکبارجهانی را به وحشت انداخت و ازهمان ابتدا توطئه ها و خیانت ها شکل گرفت  ودشمنان این ملت دست به دست هم درصدد نابودی آن برآمدند ادامه داد: برخی از ایادی استکبار عمر انقلاب را یکسال و یا کمی بیشتر از آن اعلام کردند اما ملت شهیدپرور ایران با رهبری های بی نظیر امام (ره) وخلف صالح ایشان مقام عظمای ولایت (حفظه الله تعالی)در سایه وحدت کلمه، انقلاب اسلامی به راه خود ادامه داده وهر روز برعظمت آن افزودند و امروز در دهه چهارم شاهد حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هستیم.

با موج عشق و حضور مردم همراه می شوم و دلم  پر می شود از غرور مضاعفی از ایرانی بودنم، من هم فریاد «مرگ بر آمریکا» سر می دهم  و همصدا با مردم پاک سرشت وطن اعلام می کنم که تا آخرین قطره خونم پای ارزش های والای انقلاب و رهبری ام ایستاده‌ام، به امید سربلندی و عزت روزافزون کشورم.

کد خبر 4225115

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =