ابرهای خراسان جنوبی در اسفندماه بارور می شود

بیرجند- نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو قول مساعد بارور کردن ابرها در اسفند ماه سال جاری را برای خراسان جنوبی به عنوان اولین استان در کشور داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به حضور پر شور مردم استان در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، اظهار کرد: حضور تماشایی مردم در راهپیمایی قلب مقام معظم رهبری را شاد و دشمنان را ناامید کرد.

وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در صحنه ها همواره موجب منافع ملی واقتدار در سطح جهانی می شود، افزود: حضور مردم همچنین موجب بالا بردن قدرت دیپلماسی در عرصه بین المللی و افزایش امنیت در کشور می شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس باید مطالبات مردم را بیان کنند، گفت: با توجه به نقشه ای که سازمان سیا، منافقین و آل سعود برای جمهوری اسلامی ایران کشیده اند و همواره جهات منفی و آمارهای دروغین بیان می کنند، باید هوشیارتر عمل کنیم.

وی با بیان اینکه نقشه های دشمن مردم را نا امید می کند، عنوان کرد: تمام نمایندگان و مسئولان باید با این طرح دشمن معقول برخورد کنند تا بتوانیم آن را خنثی کنیم.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه امروز بازگو کردن تنها جنبه های منفی توسط برخی رسانه ها یکی از مشکلات بسیار بزرگ در کشور است، بیان کرد: مسئولان و انسان های صالح و خوب در کشور بسیار زیادند لذا نباید بگذاریم گاها رقابت های سیاسی موجب سیاه نمایی در برخی امور شود.

وی با اشاره به انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: پروژه انتقال آب هزینه هنگفتی دارد که دولت چنین مبلغی را جهت سرمایه گذاری ندارد لذا باید از بخش خصوصی در این زمینه استفاده کرد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نیرو آمادگی پرداخت خرید ۳۰ درصد از آب را اعلام کرده است، افزود: این پروژه پیشرفت های نرم افزاری داشته است اما در بخش سخت افزار هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو به طرح های آبخیزداری و آبرسانی

وی با اشاره به اینکه طرح های آبخیزداری یکی از ضرورت های استان است، گفت: طی صحبت هایی که با رییس مجلس در خصوص طرح های آبخیزداری و آبرسانی به روستاها انجام شد و با نظر مثبت مقام معظم رهبری مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به صورت ویژه برای این طرح ها در بودجه امسال کشور دیده شده که خراسان جنوبی سهم قابل توجه ای را خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه تصور اینکه انتقال آب از دریای عمان می تواند جایگزین خوبی برای سفره های آب زیرزمینی باشد، بسیار  غلط است، گفت: آبی که در سفره های زیرزمینی وجود دارد بسیار ارزشمند است و آبی که از دریای عمان انتقال داده شود بیشتر جهت مصارف صنعتی و معدنی خواهد بود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه همسان سازی مزارع کشاورزی مسئله بسیار مهمی است و صرفه جویی زیادی دارد لذا کشاورزان استان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند، عنوان کرد: استفاده درست و صحیح از آب یکی از ضروریات استان است که مردم باید مد نظر داشته باشند.

باروری ابرهای استان در اسفند ماه سال جاری

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزارت نیرو قول مساعد بارور کردن ابرها در اسفند ماه سال جاری را برای خراسان جنوبی به عنوان اولین استان در کشور داده است.

وی ضمن تشکر ویژه از حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به خراسان جنوبی، افزود: ربیعی علی رغم کسالت و بیماری به استان سفر و در تمام نقاط انتخابیه نمایندگان حضور داشتند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه طی سفر وزیر کار به استان توسعه مرکز رفاهی جنب بیمارستان میلاد بیرجند در دستور کار قرار گرفته است، گفت: افتتاح ۱۲ واحد برای معلولان و اعطای کلید خودروهای خدمت از دیگر دستاوردهای سفر وزیر کار به استان بوده است.

ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی در شمال شهر بیرجند

وی با بیان اینکه وزیر ارتباطات طی سفری که به استان داشته است قول رونق زیرساخت های مخابراتی استان را داده است، افزود: مردم شمال شهر بیرجند از نبود درمانگاه در آن منطقه رنج می برند لذا با پیگیری های انجام شده مجوز درمانگاه تامین اجتماعی برای شمال شهر بیرجند داده و در بودجه آینده تامین اجتماعی دیده شده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ احتیاط آمیزی نسبت به قانون در خراسان جنوبی وجود دارد، عنوان کرد: قانون متعلق به مردم است لذا این نگاه باید اصلاح شود و مسئولان شهامت انجام یکسری امور را پیدا کنند.

وی ادامه داد: برداشت از قانون باید به نفع مردم باشد لذا سیستم اجرایی استان نیاز به تحول از جهت فکری و فرهنگی دارد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه جاده بیرجند- قاین طی دو سال گذشته پیشرفت های بسیار قابل توجه ای را داشته است، اظهار داشت: در حال حاضر مشکلاتی در خصوص بدهی پیمانکاران این محور به وجود آمده است که امیدواریم این مشکلات از سوی دولت هرچه زودتر برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه راه آهن شرق کشور نیاز به سرمایه گذار خصوصی و فاینانس دارد، بیان کرد: ۱۵ درصد سهم دولت برای پروژه راه آهن از صندوق توسعه ملی داده خواهد شد که تحقق این مهم مانع بزرگی را برای فاینانس برداشته است.

افزایش ۶۵ میلیارد تومانی بودجه عمرانی استان

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کمک نمایندگان بودجه عمرانی استان ۶۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است، افزود: انتظار ما از بودجه استان بسیار فراتر از این ها است اما بودجه استان بر اساس سرانه جمعیت خوب در نظر گرفته شده و نباید در این زمینه سیاه نمایی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه نقد و مطالبه گری کارشناسی شده بسیار خوب است اما نباید مردم را ناامید کرد، گفت: استان خراسان جنوبی سال گذشته رتبه اول افزایش بودجه را در مجلس داشته است و امسال نیز از متوسط کاهش بودجه بالاتر است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به ساخت بیمارستان شهرستان خوسف، اظهار داشت: مرحله اول ساخت بیمارستان انجام شده و مرحله دوم نیز به زودی برای ادامه کار با پیمانکاران به مناقصه گذاشته خواهد شد.

تکمیل مجموعه ورزشی شهید آوینی بیرجند تا پایان سال جاری

وی با بیان اینکه از بنیاد برکت برای حضور در استان دعوت کرده ایم، عنوان کرد: طی دو سال گذشته کلنگ مجموعه ورزشی در خیابان شهید آوینی بیرجند توسط بنیاد مستضعفان به زمین زده شد که تا امروز پیشرفت های زیادی داشته و قول داده اند تا پایان سال به بهره برداری برسد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تسهیلات بسیار خوب با بهره هشت درصد توسط بنیاد مستضعفان در استان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در بحث جذب این تسهیلات استان خراسان جنوبی رتبه اول را در کشور کسب کرده است.

وی با اشاره به افزایش پروازهای فرودگاه استان طی سال های گذشته، بیان کرد: علی رغم کمبود هواپیما اما از سه سال گذشته تا کنون پروازهای استان حدودا دو برابر افزایش داشته است.

کد خبر 4225661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =