«پیرغار»جاذبه بی نظیر گردشگری/روستاگردی در کنار کتیبه های تاریخی

شهرکرد- «پیرغار» یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان فارسان چهارمحال و بختیاری است که مجموعه ای از آثار تاریخی و طبیعی را در دل خود جای داده است.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: در کنار روستای ده چشمه شهرستان فارسان چهارمحال و بختیاری منطقه گردشگری به نام «پیر غار» وجود دارد که به‌واسطه داشتن آثار تاریخی و گردشگری فراوان و قرار گرفتن این جاذبه‌های تاریخی و طبیعی در کنار هم شهرت بسیار زیادی پیداکرده است.

پیر غار یکی از مهمترین مراکز گردشگری استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود که هر سال مسافران بسیار زیادی در فصل های مختلف سال راهی این منطقه می شوند.

وجود کتیبه های تاریخی یکی از مهمترین ظرفیت های این منطقه است که مسافران و گردشگران بسیاری را جذب خود می کند.

منطقه گردشگری پیر غار نقش مهمی در افزایش ورود گردشگر و مسافر و توسعه شهرستان فارسان داشته استفرماندار شهرستان فارسان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: منطقه گردشگری پیر غار نقش مهمی در افزایش ورود گردشگر و مسافر به شهرستان فارسان داشته است.

مرداس طاهری بیان کرد: هم اکنون مسافران و گردشگران از استان های مختلف کشور از جمله اصفهان و خوزستان به این منطقه سفر می کنند.

فرماندار شهرستان فارسان اظهار داشت: شهرستان فارسان ظرفیت های گردشگری قابل توجهی دارد که جذب سرمایه گذار در این منطقه از مهمترین اهداف مسئولان شهرستان است.

طاهری تاکید کرد: توسعه زیر ساخت های گردشگری از مهمترین اهداف مسئولان شهرستان است که این امر با ورود سرمایه گذار محقق می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه منطقه گردشگری پیر غار یکی از مهمترین مراکز گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است، بیان کرد: این منطقه گردشگری مجموعه ای کامل از آثار تاریخی و طبیعی است.

بهمن عسگری بیان کرد: این منطقه دارای جذابیت های گردشگری تاریخی و طبیعی از جمله کتیبه های تاریخی، چشمه های پر آب، آبشار فصلی و ... است که هر سال مسافران بسیار زیادی از نقاط مختلف کشور راهی این منطقه می شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: وجود منطقه گردشگری پیر غار نقش مهمی در توسعه گردشگری روستای ده چشمه استان چهارمحال و بختیاری داشته است.

وی اظهار داشت: زیبایی روستای ده چشمه نیز از دیگر ظرفیت های این منطقه است که مسافران و گردشگران می توانند روستاگردی را نیز در این منطقه تجربه کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: منطقه نمونه گردشگری پیر غار در حال حاضر دارای امکانات گردشگری از جمله جاده آسفالته، پارکینگ، مسجد، نزدیکی به فروشگاه های عرضه مواد غذایی، سرویس بهداشتی و... است.

امکانات رفاهی و خدماتی منطقه پیر غار چهارمحال و بختیاری افزایش یابد

یکی از اهالی روستای ده چشمه در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه وجود منطقه گردشگری پیر غار نقش مهمی در جذب مسافر و گردشگر به شهرستان فارسان داشته است، بیان کرد: ورود مسافر و گردشگر به این منطقه موجب افزایش درآمد مردم منطقه شده است.

حسینی بیان کرد: مسافران و گردشگران در فصل های مختلف سال به این منطقه سفر می کنند و فروشگاه های این منطقه به خاطر ورود مسافر و گردشگر رونق گرفته است.

وی بیان کرد: در برخی ایام سال به علت ورود مسافر و گردشگر بی‌شمار امکان خدمات دهی مناسب به مسافران و گردشگران نیست و ضرورت دارد توسعه این منطقه مورد توجه بیشتر قرار گیرد و امکانات رفاهی و خدماتی آن گسترش یابد.

کد خبر 4227449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =