تاجیکستان بازار مستعد برای فروش صنایع دستی اردبیل است

اردبیل- معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: کشور تاجیکستان به دلیل اشتراکات فرهنگی بازار مستعد برای فروش صنایع دستی این استان است.

علیرضا دباغ عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: به دلیل نزدیکی مسافت و همزبانی بازار تاجیکستان فرصت مطلوبی برای فروش تولیدات صنایع دستی اردبیل است و انتظار می رود مقدمات و الزامات حضور فراهم شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بازار صنایع دستی این کشور فعال است به سادگی هنرمندان استان می توانند تولیدات خود را به فروش رسانند.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان ادامه داد: پیش از این در کشورهای مختلفی صنایع دستی اردبیل به فروش رسیده اما نیازمند ارتقا کمی و کیفی بازارهای فروش هستیم.

وی با تاکید بر لزوم صنعتگران استان در نمایشگاه صنایع دستی تاجیکستان متذکر شد: متاسفانه تاکنون فرصت حضور اردبیل در نمایشگاه های صنایع دستی تاجیکستان فراهم نشده در حالی که استان های شمال شرق کشور حضور فعالی داشته اند.

دباغ عبداللهی به قابلیت های تولیدات صنایع دستی هنرمندان اردبیلی اشاره کرد و بیان داشت: تنها یک بار حضور در بازار تاجیکستان می تواند فرصت مطلوبی برای رونق صنایع دستی این استان در بازارهای جهانی فراهم سازد.

کد خبر 4227606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =