نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:

آموزش های فنی و حرفه ای راهی برای ورود به بازار جهانی است

شناسهٔ خبر: 4227621 -
شاهرود - نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: تقویت و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مؤثرترین راه برای اشتغال‌زایی و ورود به بازارهای جهانی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، سید حسن حسینی شاهرودی با حضور در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران و خواهران شاهرود، ضمن بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های مهارت آموختگان شاهرودی، بیان کرد: تقویت و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌عنوان مؤثرترین راه ورود و حتی رقابت در بازارهای جهانی است لیکن همه دستگاه‌ها چنانچه می‌خواهند در حوزه تولید و اشتغال اتفاق مبارکی بیفتد باید برای تقویت و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی تلاش کنند.

وی بابیان اینکه فنی و حرفه‌ای جایگاه عمیقی دارد، افزود:  هر چند در ۴۰ سال اخیر، شاهد فراز و نشیب‌های زیادی در این حوزه بودیم، اما با اهتمامی که دولت در چند سال اخیر داشته، می‌توان گفت که فنی و حرفه‌ای نقش اساسی و تأثیرگذاری را در امر اشتغال ایفا خواهد کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل عدم توفیق ایران در بازارهای جهانی، اظهار داشت: برند سازی و تولید محصولات قابل‌ارائه در بازارهای جهانی، نیازمند آموزش‌های مهارتی لازم و همکاری‌های گسترده بین بخشی است که در این زمینه، فنی و حرفه‌ای و برنامه‌ریزی‌های آموزشی آن بیش‌ازپیش اهمیت می‌یابد.

حسینی شاهرودی همچنین ارائه آموزش‌های نوین و خروج از شیوه‌های آموزش سنتی به سمت شیوه‌های مدرن و آموزشی جدید را راهکاری مؤثر در راستای توانمندسازی و انتقال دانش مهارتی عنوان کرد و افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید تنها مجموعه و مرجعی باشد که به‌عنوان نهادی رسمی و مسئول در این زمینه استانداردهای لازم را به نیروی کار کشور ارائه دهد.

تأمین فضای مناسب برای ارائه محصولات و خدمات مهارت آموختگان اشتغال یافته و حمایت از آموزش‌های مهارتی با نگاهی ویژه به تأمین نیازهای آن از طریق ظرفیت‌های شهرستانی، ازجمله موارد مطرح‌شده در این بازید بود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =