علیرضا کاظمی

یزد ـ معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اولویت ما در آموزش و پرورش گسترش فرهنگ قرآن و عترت و فرهنگ ایثار و شهادت است و امیدواریم در این مسیر بتوانیم اثرگذار عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاظمی صبح امروز در کنگره ملی بزرگداشت شهید ذوالفقاری، شهید شاخص کشور اظهار داشت: استقلال جمهوری اسلامی ایران، اقتدار سیاسی، اقتدار علمی و همه دستاوردهایی که در عرصه های مختلف به آن می بالیم و افتخار می کنیم را فراموش نکنیم که میراث گرانبها و ارزشمند خونهای شهدایی است که شهید محمدحسین ذوالفقاری یکی از سرآمدترین آنهاست.

وی بیان کرد: مطالعه زندگینامه این شهید والامقام نشانگر پیوند عمیق این شهید والامقام با ولایت و مصداق سخنان امام راحل در مورد شهید فهمیده است.

کاظمی عنوان کرد: در گفتمان یک شهید ۱۲ ساله، یک گفتمان سراسر ولایتمدار است و امروز نیاز دانش آموزان و فرهنگیان ما این است که پیوند خود را با افکار و آرمانها و ارزشهای این شهدا حفظ کرده و محکمتر از هر زمان دیگری در این عرصه قدم برداریم

معاون پرورشی آموزش و پرورش ادامه داد: امروز برای اینکه در راه بمانیم و راه شهدا را به خوبی ادامه دهیم، باید پیوند خود را با شهدا محکم کنیم و تنها راه آن برگزاری این محفل ها و تلنگرهایی است که در این محافل به ما زده می شود.

وی یادآور شد: برای اینکه بتوانیم این راه را با اقتدار ادامه دهیم، باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل سوم و چهارم انقلاب منتقل کنیم و فرهنگ ایثار و شهادت، یعنی فرهنگ خدامحوری و توحیدمحوری، تکلیف گرایی و تکلیف پذیری، فرهنگ ولایتمداری، فرهنگ مدیریت جهادی است.

کاظمی خاطرنشان کرد: امروز نقطه آسیب پذیری جامعه ما مباحث فرهنگی است و امروز بعد از اینکه به برکت رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری و سلحشور مردان بسیجی و سپاهی در عرصه های مختلف پیروزهای متعددی به دست آورده ایم، دشمن دست از کار نمی کشد و پیچیده تر و با تفکر بیشتری مسیر خود را ادامه می دهد که این نیاز به هوشیاری بیشتر ما دارد.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش سه رکن اساسی که در پیروزیهای انقلاب نقش داشته، مورد هجمه دشمن قرار گرفته که رهبری، وحدت و فرهنگ اسلامی و هویت اسلامی و انقلابی ما است.

وی تصریح کرد: امروز می طلبد همه ما در عرصه فرهنگی کار جهادی کنیم و اولویت ما در آموزش و پرورش گسترش فرهنگ قرآن و عترت و فرهنگ ایثار و شهادت است و امیدواریم در این مسیر بتوانیم به اندازه ای اقدامات ارزشمند انجام دهیم که امید دشمنان خود را به یاس تبدیل کنیم.

کد خبر 4227641

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =