متوسط بارندگی امسال یزد ۸ میلیمتر است

مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد متوسط بارندگی استان یزد را ۸۰ میلیمتر دانست و گفت: متوسط بارندگی این استان طی هشت میلیمتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی جوادیان زاده صبح یکشنبه در جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب استان های یزد و کرمان اظهار داشت: متوسط بارندگی استان یزد ۸۰ میلیمتر است که تا این لحظه متوسط بارندگی استان هشت میلیمتر است.

وی عنوان کرد: برآوردها نشان می دهد در پنج سال آینده میزان آب شیرین قابل شرب از منابع زیرزمینی استان یزد فقط ۳۰ میلیون مترمکعب خواهد بود.

جوادیان زاده تصریح کرد: در حال حاضر برداشت آب در شرب و بهداشت استان یزد نزدیک به ۱۲۰ میلیون مترمکعب است و به شدت در بخش آب شرب به منابع زیرزمینی وابسته هستیم.

وی انتقال آب را راهبردی در نظر گرفته شده برای تامین آآب شرب یزد دانست و افزود: امیدواریم از انتقال آِب بین حوزه ای  به یزد بتوانیم ۱۵۰میلیون متر مکعب آب را برای شرب انتقال دهیم، زیرا در افق ۱۴۲۵ برآورد می شود که ما  ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در بخش شرب و بهداشت نیاز داریم.

جوادیان زاده عنوان کرد: اگر بخواهیم صنعت با ارزش افزوده بالایی داشته باشیم راهبردها نشان می دهد تا افق ۱۴۲۵ نزدیک ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیاز آبی داریم که امکان تامین آن را نداریم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم بخشی ازصنایع را حذف کنیم و کنترل شده آب استفاده کنیم در حدود ۳۵۰ میلیون متر مکعب حداقل مصرف ما در بخش صنعت است و تنها راهکار ما برای بخش صنعتی انتقال آب از دریا است و هیچ راهبرد و راهکار دیگری در این خصوص نداریم.

مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد بیان داشت: در مطلعات اولیه  که انجام داده ایم  نزدیک به ۷۳۱ طول خط انتقال آب از دریای عمان تا یزد است و ۵۰۰ میلیون مترمکعب ظرفیت خط برای یزد در نظر گرفته شده است.

کد خبر 4231038

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =