وزیر راه و شهرسازی در هنگام سقوط هواپیمای یاسوج کجا بود

زمانی که وزیر راه و شهرسازی درحال سخنرانی در کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک بود هواپیمای تهران - یاسوج سقوط کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از مهم ترین اتفاقات حوزه ترافیک برگزاری همایش بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک است. هرچند این همایش که با حضور شخصیت های مهم و اساتید ترافیک برگزار می شود کم تر مرجع تصمیم گیری های مدیران ترافیکی قرار می گیرد اما برگزاری هر ساله آن می تواند منبع اطلاعاتی خوبی برای دانشجویان و خبرنگاران این حوزه باشد.

احتمال وقوع حادثه برای ۲۰۰ هواپیما

وزیر راه و شهرسازی که در زمان اعلام سقوط هواپیما در این مراسم در حال سخنرانی بود نیاز کشور در حوزه حمل و نقل هوایی را ۵۰۰ هواپیما اعلام کرد و گفت: امروز در ناوگان هوایی ما ۲۰۰ هواپیمای فرسوده با عمر بالای ۲۰سال فعالیت می کنند که ممکن است هر لحظه دچار مشکل شوند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حالی که کل بودجه کشور ۱۰۰ میلیارد دلار است ما برای بازسازی ناوگان هوایی به ۵۰ میلیارد دلار بودجه نیازمندیم.

قیمت بلیت ها واقعی نیست/ امکان نگهداری ناوگان حمل و نقل را نداریم

او تاکید کرد: با شیوه و روند فعلی که قیمت بلیت ها واقعی نیستند و بیشتر هزینه های حمل و نقل عمومی از طریق سوبسیدهای دولتی تامین می شود، نه در حوزه ناوگان هوایی، نه در حوزه ناوگان زمینی امکان توسعه نداریم و حتی امکان نگهداری سالانه را نیز نخواهیم داشت.

حمل و نقل نیازمند یک جراحی اقتصادی وابسته به نظام سیاسی

او حمل و نقل را نیازمند یک جراحی اقتصادی وابسته به نظام سیاسی دانست و گفت: میزان وابستگی حمل و نقل به بودجه عمومی کمرشکن است.

کنفرانس ترافیک بدون حضور پلیس راهور/ جای خالی اعضای کمیسیون حمل و نقل 

برخلاف دوره های گذشته این کنفرانس هیچ کدام از عوامل پلیس راهور در این کنفرانس حضور نداشتند و اعضای شورای شهر از جمله اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل نیز احتمالا به دلیل همزمانی با جلسه علنی شورا در این کنفرانس حضور نداشتند.

یک فایده ترافیک برای تهرانی ها

نکته دیگر عدم انتشار کتاب کنفرانس بر خلاف رویه هر ساله بود که مسئولان این کنفرانس دلیل آن را کاهش هزینه ها عنوان کردند. شهردار تهران در این کنفرانس به یک نکته مثبت ترافیک پایتخت هم اشاره کرد و گفت: خوبی ترافیک پایتخت این است که اگر به هر مراسمی دیر برسیم می توانیم بگوییم در ترافیک مانده ایم یا اگر زود برسیم بگوییم ترافیک نبود زود رسیدیم. 

کد خبر 4231123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =