زنده نگه داشتن مکتب و راه حضرت فاطمه(س) هدف عزاداری ها است

میناب - عالم برجسته هرمزگانی هدف از پایه گذاری اجتماعات بزرگ عزاداری در استان هرمزگان را زنده نگه داشتن و احیاء مکتب و نام حضرت فاطمه زهرا (س) در جامعه عنوان کرد.

حضرت آیت الله غلامحسین رئوفی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اهداف پایه گذاری راهپیمایی ها و اجتماعات بزرگ عزاداری در سالروز شهادت ائمه به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) در استان هرمزگان به ویژه منطقه هشتبندی بیان داشت: هدف مهم از پایه گذاری این اجتماعات و راهپیمایی های بزرگ عزاداری ائمه در منطقه هشتبندی زنده نگه داشتن و احیاء مکتب و نام حضرت فاطمه زهر(س)  در جامعه بوده است.

وی افزود: حضرت فاطمه (س) در مظلومیت به سر می برد، قبر دختر نبی مکرم اسلام از نگاه ها مخفی و ناشناخته است و این بانو همانند سایر ائمه هدا  قبر و بارگاهی ندارد، انعکاس مظلومیت بانوی دو عالم هدف دیگر برپایی راهپیمایی ها بزرگ عزاداری است.

آیت الله رئوفی تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) از عظمت و بزرگی بسیاری برخوردار است و زنده نگه داشتن عظمت بانوی مکرمه جهان اسلام از اهداف مهم برگزاری مراسمات باشکوه عزاداری مادر سید الشهدا است.

عالم بزرگ هرمزگانی اظهار داشت: نبی اکرم تنها یک دختر بیشتر در عالم نداشت و آن هم حضرت فاطمه(س)  بود.

وی تصریح کرد: بر عموم مردم لازم است در مراسمات،اجتماعات و راهپیمایی ها عزاداری و سینه زنی هیات عزاداری در روز سوم جمادی الثانی (یکم اسفندماه ۹۶) زن و مردم در قالب دسته جات عزاداری به صورت راهپیمایی ، عزاداری و سینه زنی کنند.

آیت الله رئوفی بیان داشت: برگزاری مراسمات عزاداری باشکوه حضرت زهرا(س)  تنها به هشتبندی ختم نگردد و در جای جای استان و مناطق همچوار نظیر سندرک، توتنگ، پوم ، بشاگرد، منوجان، چاه شاهی، جغین، رودان، توکهور، چاه غربال، سرنی و چراغ آباد هرکس صدای این جانب را می شوند دسته جات عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برپا دارند.

عالم برجسته هرمزگانی تصریح کرد : برپایی مراسمات بزرگ عزاداری در هشتبندی و سایر مناطق استان هرمزگان و سایر مناطق سبب آشنایی و بیداری عموم مردم نسبت به  مظلومیت حضرت زهرا (س) و مکتب و راه او می شود و شرکت در این مراسمات حسنات بسیار دارد.

این عالم هرمزگانی در ادامه با اشاره به سخنی از نبی اکرم (ص) در خصوص جایگاه و عظمت حضرت فاطمه (س)  افزود: نبی مکرم اسلام می فرمایند رضای حضرت فاطمه (س) رضای پرودگار عالمیان است و غضب حضرت فاطمه (س) غصب پروردگار است.

آیت الله رئوفی  خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام می فرماید هر کس حضرت فاطمه (س) را به خشم بیاورد مرا به خشم آورده است و هرکس که حضرت فاطمه (س)  از او راضی باشد من نیر از او راضی خواهم بود.

عالم برجسته هرمزگانی تصریح کرد: پیروی از مکتب و راه اهل بیت عصمت و نبوت به ویژه حضرت زهرا (س)  راه نجات مردم در دنیا و آخرت است و این راه هم کلید بهشت است و هم کلید نجات  انسان از برزخ می باشد.

شایان ذکر است بیش از پنج سال است که راهپیمایی های بزرگ عزاداری سه معصوم شامل حضرت فاطمه زهرا(س) ، حضرت علی (ع) و حضرت امام جعفر صادق (ع) به همت حضرت آیت الله رئوفی در منطقه هشتبندی پایه گذاری شده است و این مهم  در حال گسترش به مناطق مختلف هرمزگان است و امسال نیز مراسم بزرگ عزاداری حضرت فاطمه(س) در منطقه هشتبندی به همت این عالم بزرگ هرمزگانی برگزار می گردد.

کد خبر 4232411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =