هشدار دادستان کل کشور نسبت به آمار فزاینده تصادفات جاده ای

دادستان کل کشور در جمع پرسنل حفاظت فرودگاه مهرآباد با اشاره به آمار فزاینده سوانح و خسارات بخش حمل و نقل ، خواستار رعایت ضوابط و استانداردهای بخش حمل و نقل به منظور پیشگیری از سوانح و کاهش خسارت ها و لطمات ناشی از این بخش شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی با اشاره به سوانح هوایی یک سال اخیر این ضایعات را غیر قابل جبران و فاقد هر گونه توجیه دانست و افزود: امیدواریم مسئولان ذیربط در عرصه خدمات حمل و نقل هوایی اوصل و استانداردهای حمل و نقل هوایی و یاتا را بیشتر رعایت کنند و با انضابط و دقت مقتضی مراقبت های لازم را جهت پیشگیری از تکرار حوادث دلخراش مشابه آنتونوف و C130 و فالکن انجام دهند چرا که یک غفلت جزئی خطر آفرین بوده و کشور و ملت را با خسارت مواجه ساخته و وجهه خدمات هوایی کشور را لکه دار خواهد نمود.

وی با اظهار تاسف از آمار فزاینده تصادفات جاده ای و رتبه بالای کشور در زمینه تلفات و خسارات بخش حمل و نقل زمینی خواستار توجه بیش از پیش مسئولان در جهت انجام اقدامات پیشگیرانه مقتضی شد.

دادستان کل کشور گفت: امیدواریم در فصل بودجه بندی اعتبار مناسبی جهت توقف و کاهش آمار تصادفات جاده ای تخصیص یابد و دولت ، مجلس ، وزارت رفاه ، ناجا ، پلیس و نهادهای مسئول با قاطعیت و جدیت تلاش مضاعفی جهت بهبود وضع موجود مبذول دارند.

دری نجف آبادی با تاکید بر ضرورت ایمن سازی جاده ها و التزام کارخانه های خودرو سازی و قطعه سازان به استانداردهای متعارف این عرصه تولیدی ، نقش عوامل انسانی در روند تصادفات جاده ای را یادآور شد و خاطر نشان کرد: به موازات فرهنگ سازی و آموزش و اطلاع رسانی مناسب در این خصوص ناجا نیز با تدابیر راهگشا و در نظر گرفتن مجازات های بازدارنده اقدامات و تصمیمات جدی تری اتخاذ کند و با عوامل و افراد متخلف قاطعانه برخورد کند.

کد خبر 423255

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =