واریز کلیه جرایم مربوط به طرح کاهش به حساب متمرکز خزانه

خزانه دار و نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: کلیه جرائم مربوط به اجرای طرح LEZ پس از دریافت به حساب متمرکز خزانه واریز می شود و صرف بهسازی حمل و نقل عمومی می شود .

به گزارش خبرگزاری مهر ،سید حسن رسولی عضو شورای شهر تهران، اعلام کرد: بر اساس این مصوبه ناجا (راهوار) موظف شد، کلیه جرائم مربوط به اجرای طرح LEZ (کاهش آلودگی خودروهایی که فاقد معاینه فنی بوده و در سطح شهرهای در معرض این آلودگی تردد می کنند) را پس از دریافت به حساب متمرکز خزانه واریز کند. ١٠٠ درصد این وجوه در شهرهایی که این طرح اجرا می شود از جمله تهران مستقیما صرف نوسازی، بهسازی و تقویت سامانه های حمل و نقل عمومی خواهد شد.

وی افزود: امیدوارم در اولین ماه های سال آتی با حسن استفاده از انسجام مراجع تصمیم ساز و تصمیم گیر اصلاح طلب پایتخت (مجمع امید) سایر مقاصد تعیین شده در حوزه عوارض بنزین و گازوئیل نیز محقق شود.

رسولی خاطرنشان کرد: چنانچه این مصوبات را شورای محترم نگهبان تصویب کند، طی ١٤سال اخیر دستاوردی بی سابقه در مدیریت شهری به ثبت خواهد رسید.

در ادامه رسولی یادآور شد :همچنین با عذرخواهی از اشتباه محاسباتی قبلی ام وظیفه می دانم اعلام کنم, رقم افزایش یافته از محل اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده که به دلیل اینکه حکم برنامه ششم بود و تغییر آن دو سوم رای نمایندگام را می طلبید، نسبت ٨٨ درصد برای تمام شهرهای استان تهران و ١٢ درصد این سهم بخش مدیریت امور محلی (شهرها و روستاهای استان دهیاریهاست) سهم شهرداری تهران که امسال قریب به٢ هزار و 500 میلیارد تومان کاهش یافته است، در حدود ٦٠٠ میلیارد تومان جبران می شود، زیرا ٨٨ درصد بین همه شهرها توزیع می شود.

کد خبر 4232776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =