مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی:

اقلام اساسی موردنیاز شب عید برای مرکزی تامین شد/توزیع ۱۵۰۰تن میوه

شناسهٔ خبر: 4236849 -
اراک- مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: اقلام اساسی موردنیاز شب عید از جمله میوه، گوشت قرمز و سفید، برنج، روغن و... برای استان مرکزی تامین شده و در این زمینه دغدغه ای وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود نعمتی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ۸۱ فروشگاه در سطح استان به عنوان عاملین فروش تخم مرغ به قیمت مصوب تعیین شده اند و همه مرغداران موظف هستند درصدی از تولیدات خود را با قیمت مصوب در اختیار این فروشگاه ها قرار دهند و مابقی را نیز با قیمت روز به بازار عرضه کنند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی با اشاره به طرح تامین میوه شب عید افزود: به منظور تامین میوه ایام پایانی سال و تنظیم بازار، جلسات کمیته راهبردی با حضور اعضا برگزار و با توجه به تجارب سال های گذشته، تامین یک هزار تن پرتقال  و ۵۰۰ تن سیب برای استان مصوب و اتحادیه تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید و توزیع میوه انتخاب شد.

نعمتی خاطر نشان کرد: بر همین اساس نسبت به انعقاد قرارداد و خرید پرتقال از استان مازندران با قیمت هر کیلوگرم ۲۲۰۰ تومان و سیب به قیمت هر کیلوگرم ۲۵۴۰ تومان از شهرستان دماوند اقدام شد که میوه های خریداری شده به محل ذخیره سازی در استان قم و شهرهای خمین و ساوه حمل شدند.

بمدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی در مورد ذخایر گوشت و مرغ هم بیان داشت: دو هزار و ۵۷۱ تن گوشت مرغ منجمد با قیمت مصرف کننده شش هزار و ۲۰۰ تومان و ۲۰ تن گوشت قرمز منجمد مخلوط باقیمت مصرف کننده ۲۳هزار تومان در سردخانه های پشتیبانی امور دام استان موجود است و در صورت نیاز به بازار عرضه خواهد شد.

نعمتی در ادامه بیان داشت: در راستای تنظیم بازار ایام پایانی سال، سه قلم کالای اساسی شامل برنج به مقدار ۳۰ هزارتن در دو مرحله، روغن نباتی به مقدار ۱۰ هزار تن و کره حیوانی به مقدار ۱۰۰ تن در کشور تامین شده است.

وی بیان داشت: از مقدار مورد اشاره، سهمیه برنج استان مرکزی با توجه به جمعیت ۵۳۷ تن از نوع هندی و تایلندی است که در فروشگاه ها و تعاونی های مصرف شهرستان ها با هماهنگی کمیسیون تنظیم بازار توزیع می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 2 =