وزیر بهداشت به رئیس قوه قضائیه نامه نوشت

وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه پیشنهاد داد که از سوی این قوه اعلام شود، افرادی که قرص برنج را در اختیار متقاضیان قرار می دهند باید عواقب قانونی آن را بپذیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر بهداشت، در نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه با اشاره به مرگ سالانه صدها نفر از شهروندان ایران در اثر مصرف ماده سمی به نام «قرص برنج» پیشنهاد داد که از سوی قوه قضائیه اعلام شود، افرادی که این ماده سمی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند در مرگ ناشی از  از مصرف کنندگان آن نیز شریک هستند و باید عواقب قانونی و مجازات ناشی از آن را بپذیرند.

دکتر سید حسن هاشمی در این نامه اظهار داشت هر ساله صدها نفر از شهروندان ایرانی بر اثر مصرف ماده ای سمی، به نام «قرص برنج» جان خود را ازدست می دهند. علیرغم آنکه واردات، تولید و توزیع و فروش این ماده سمی از طریق مراجع قانونی مکررا ممنوع اعلام شده است، لیکن طبق گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور این ماده همچنان در صدر علل ایجاد مسمومیت و مرگ و میر ناشی از مسمومیت و خودکشی با مواد سمی در شهروندان ایرانی است.

متاسفانه علیرغم همه تمهیدات به عمل آمده از سوی مسئولین، این ماده سمی همچنان به سادگی از طریق بعضی مغازه های خرده فروشی در سطح شهر در دسترس متقاضیان است.

وی پیشنهاد دادند که از طرف قوه قضائیه اعلام شود؛ افرادی که این ماده سمی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند در مرگ ناشی از مصرف کنندگان آن نیز شریک هستند و باید عواقب قانونی و مجازات ناشی از آن را بپذیرند. به اعتقاد این وزارت اعلام چنین تصمیمی از سوی قوه قضائیه تاثیر بسیار مهمی در کاهش عرضه غیرقانونی این ماده سمی و کاهش مرگ و میر ناشی از آن خواهد داشت.

کد خبر 4237479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =