گروه حاکم بر لبنان برای شکست طرح صلح عمرو موسی تلاش می کند

سخنگوی رسانه ای حزب الله تاکید کرد که جناح حاکم برلبنان برای به شکست کشاندن ابتکار عمل عمرو موسی برای حل بحران این کشور تلاش می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین رحال سخنگوی رسانه ای حزب الله در گفتگویی با العالم تاکید کرد که مطالبات اخیر مخالفان جناح حاکم درباره موضوع انتخابات با هدف حمایت و فعال سازی و موثرتر کردن ابتکارعمل ها برای برون رفت از بحران سیاسی کنونی لبنان مطرح شده است.

حسین رحال با اشاره به سفر امروز عمرو موسی دبیرکل اتحادیه عرب به بیروت برای پیگیری رایزنی های خود به منظور حل بحران سیاسی موجود در لبنان اظهار داشت: طیف های مخالف چند موضوع اصلی از جمله اصل برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی و وضع قانون جدید انتخابات را دراولویت های ملی لبنان قرارداده اند، زیرا این مسائل، خواسته مردمی و ملی به شمار می رود.

رحال با اشاره به اینکه انتخابات پارلمانی یکی ازمفاد ابتکارصلح عمرو موسی دبیرکل اتحادیه عرب به شمار می رود، افزود: دو ماده پایانی ابتکار دبیرکل اتحادیه عرب درباره تشکیل دولت وحدت ملی و تشکیل کمیته ای قضایی و حقوقی برای بررسی پیش نویس طرح تشکیل دادگاه بین المللی است که دبیرکل اتحادیه عرب آنها را در اولویت قرار داده است و منتظر پاسخ جناح اکثریت به این دو ماده می باشد، اما به نظر می رسد که ماده های یاد شده با موانع بزرگی روبرو است.

سخنگوی اطلاع رسانی حزب الله دراین ارتباط اضافه نمود : ولید جنبلاط رئیس حزب سوسیالیت ترقی خواه دروزی و نماینده مجلس لبنان که تلاش می کندابتکارصلح دبیرکل اتحادیه عرب را به شکست بکشاند،اعلام کرد که جناح حاکم موسوم به 14 مارس گفتگو درباره تعدیل هر یک از مفاد پیش نویس دادگاه بین المللی را نمی پذیرد و در همین حال،محافل نزدیک به نخست وزیر فاقد مشروعیت لبنان نیز گفته اند که اصل اختصاص یک سوم موثر برای مخالفان در دولت را نمی پذیرند.

رحال این امر را مانع تراشی بزرگ جناح حاکم در مسیر حل بحران سیاسی لبنان توصیف کرد و گفت: این جناح ضمن تلاش برای به شکست کشاندن ابتکارعمرو موسی همزمان تلاش می کند تا ابتکارعربستان را ترویج کند؛هرچند که هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و جزئیات آن معلوم نیست و تنها برخی مطبوعات هوادار نیروهای 14 مارس یکشنبه هفته جاری به آن اشاره کردند.

این درحالی است که تجمعات و اعتصابات مردم لبنان به ویژه در مرکز بیروت برای سرنگونی دولت سنیوره و مشارکت همگان در تصمیم گیری های کشور، وارد نوزدهمین روز پیاپی خود شد.

کد خبر 424036

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =