اجرای طرح امضای الکترونیک پزشکان در کشور/ حذف مهر پزشکی

بیرجند-  مشاور وزیر و رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان از حذف مهرهای پزشکی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: امضای الکترونیک پزشکان جایگزین مهر پزشکی می شود. 

به گزارش خبرنگار مهر،  سید محمود تارا صبح شنبه در نخستین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند اظهار کرد: طی سال ۹۷ حذف مهرهای پزشکی و جایگزین کردن امضای الکترونیک در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان برای صدور کاغذ دفترچه بیمه هزینه می شود، گفت: در این راستا حذف دفترچه بیمه و الکترونیکی شدن امور نیز در دستور کار قرار دارد.

مشاور وزیر و رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان از تجهیز بیمارستان ها به سیستم استحقاق درمان خبر داد و گفت: با نصب این سیستم،  بیماران بدون دفترچه بیمه پذیرش می شوند و در مرحله اول  ۱۰۰ بیمارستان به این سیستم مجهز می شوند.

تارا رسیدگی الکترونیکی اسناد را از دیگر برنامه های سال آینده دانست و بیان کرد: همچنین فعال کردن سیستم جامع نوبت دهی برای شهروندان از اولویت های سال ۹۷ است.

وی با اشاره به فناوری تلی مدیسن تصریح کرد: این امر از ۱۵ سال گذشته مطرح است اما تاکنون یک مرکز تلی مدیسن به صورت جدی پای کار نیامده است.

مشاور وزیر و رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۱۵ دانشجو در این رشته فعالیت می کنند اما تاکنون پژوهش خوبی در این زمینه نداشته ایم و از پیاده شدن تلی مدیسن در دانشگاه بیرجند استقبال می کنیم.

تارا با اشاره به اهمیت آی تی در دانشگاه ها بیان کرد: باید ساختار آی تی در دانشگاه درست شود و در حال حاضر جایگاه آی تی در چهار رکن شامل آمار اطلاعات، دارایی های حاکمیتی، رگولاتوری و مدیریت خدمات خلاصه شده است.

وی با تاکید براینکه باید نظام آمار ثبتی نظام مرجع آمار دانشگاه باشد، اظهار کرد: باید اسناد آماری مرجع درست کنیم تا در تاریخ ماندگار شود.

مشاور وزیر و رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی  بیان کرد: برای اولین بار کمیته فناوری اطلاعات در ستاد تحول سلامت فعال شده است.

کد خبر 4241738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =